Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Produkty 1 do 20 z 126

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 7
Kwiaty doniczkowe, rośliny doniczkowe do domu

Jedną z podstawowych korzyści posiadania roślin w domu jest fakt, że pochłaniają one trujący dwutlenek węgla a produkują tlen. Ponad to zwiększają wilgotność powietrza a ten fakt wpływa kojąco i uspakajająco na człowieka.

Więcej..
Grabie do liści i trawy - rodzaje i zastosowanie

W sklepie ogrodniczym znaleźć można różne rodzaje grabi. Począwszy od modelu uniwersalnego, poprzez specjalne grabie polowe oraz grabie do liści i trawy. W każdej z tych kategorii dostępne są wersje z grzebieniem metalowym lub z tworzywa sztucznego

Więcej..
Środki owadobójcze - opryski czereśni

Jeśli chodzi o opryski na szkodniki zasada jest podobna jak przy opryskach np. na choroby grzybowe. Musimy regularnie lustrować naszą plantację aby nie doprowadzić do stanu gdy drzewo nie jest do uratowania. Wtedy nie pomogą już żadne opryski.

Więcej..
Choroby wiśni i opryski wiśni - środki grzybobójcze

Choroby zwłaszcza grzybowe w momencie gdy dają widoczne objawy mogą być już nie do zwalczenia. Jednak nie można się poddawać i warto wtedy zastosować oprysk nazywany interwencyjnym. Dlatego wielu doświadczonych sadowników stosuje opryski jako jeden z zabiegów pielęgnacyjnych swoich drzew.

Więcej..
Jakie Kwiaty Siać Na Wiosnę (nasiona kwiatów)

Bardzo często aranżując ogrody, balkony czy tarasy sięgamy po kwiaty, które siejemy z nasion. Możemy obserwować jak roślina rozwija się od nasiona i przechodzi w poszczególne fazy. Jest to bardzo ciekawy pomysł jeśli mamy dzieci, razem możemy wysiewać kwiaty i patrzeć jak rosną. Aby mieć piękne okazy latem oraz jesienią, musimy w odpowiednim czasie zabrać się za wybór, zakup jak i wysiew nasion.

Więcej..
Jak i jakie cebulki sadzić na wiosnę?
Bardzo istotne jest aby cebule były zdrowe w dobrej kondycji, wtedy mamy pewność, że nasze okazy będą się prawidłowo rozwijały i rosły. Cebula służy również do rozmnażania.Więcej..
Choroby wiśni i ich zwalczanie. Przyczyny, objawy i leczenie.

Zabiegi wykonane w odpowiednim czasie mogą doprowadzić do całkowitego ozdrowienia rośliny a co za tym uratowanie owoców. Równie istotne jest rozpoznanie danej choroby, aby wiedzieć co w konkretnym przypadku zwalczania będzie najlepsze dla drzewa. Najprostszy podział chorób wiśni wynika z patogenu jaki je powoduje: choroby grzybowe, wirusowe i bakteryjne.

Więcej..
Lilaki - jak pielęgnować i rozmnażać piękne bzy?

Lilaki, większości z nas znane pod nazwą „bez” to krzewy, które wyróżniają się obfitym kwitnieniem oraz wydobywającym się z kwiatostanów intensywnym zapachem. Jeśli dodamy do tego fakt, że nie są one wymagające pod względem pielęgnacji, a także doskonale radzą sobie w warunkach miejskich, nie dziwi, że są jednymi z najpopularniejszych, najczęściej uprawianych roślin ozdobnych w naszych ogrodach.

Więcej..
Choroby i szkodniki orzecha włoskiego

Orzech włoski to często spotykane drzewo w Polsce, które cieszy się sporą popularnością. Wynika to z faktu, że nie jest ono szczególnie wymagające w uprawie, a jego owoce są lubiane i niezwykle zdrowe.

Więcej..
Fasola szparagowa - odmiany, wysiew i uprawa

Fasolka szparagowa to niezwykle zdrowe warzywo, które zawiera dużo białka, witamin, mikroelementów, skrobi, wapnia, potasu, manganu, fosforu i błonnika pokarmowego.

Więcej..
TOP 10 Hortensji czyli Najpopularniejsze Hortensje

Hortensja bukietowa, czyli Hydrangea paniculata, to niezwykle popularny kwiat, który jest coraz częściej spotykany w naszych ogrodach. Mimo tego, że dawniej uchodził za niezbyt wyszukany, to obecnie powraca do łask, czemu ciężko się dziwić. Jakie są zatem najpiękniejsze i najpopularniejsze hortensje bukietowe do ogrodu?

Więcej..
Lagerstroemia – najdłużej kwitnąca roślina na świecie!

Lagerstroemia to drzewko z rodziny krwawnicowatych o przepięknych kwiatach, które przykuwa spojrzenia.

Więcej..
Jak i kiedy przycinać maliny

Maliny to owoce uwielbiane niemalże przez wszystkich. Nie dość, że są one smaczne w każdej postaci, to zawierają mnóstwo witamin.

Więcej..
Albicja - wszystko co chciałbyś o niej wiedzieć

Albicja to roślina, która znana jest z tego, że ponoć świeci w nocy. Jest ona niezwykle popularna niemalże na całym świecie. Wynika to z jej niekwestionowanych walorów ozdobnych.

Więcej..
Pomidory w ogrodzie - odmiany, wysiew i uprawa

Pomidor zwyczajny to jedno z najpopularniejszych warzyw, które zawiera w sobie bogactwo smaku, ale również mnóstwo witamin. Chętnie sięgają po nie zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Więcej..
Czy, jak i kiedy przesadzać róże w ogrodzie?

Róże są jednymi z najpopularniejszych kwitnących krzewów wybieranych do ogrodu. Mają nieziemsko piękne kwiaty, długo kwitną, a ponadto doskonale nadają się do małych i dużych ogrodów.

Więcej..
Jak ozdobić ogród kamieniami?

Wprowadzenie kamieni do ogrodu dodaje mu niezwykłego, a zarazem bardzo naturalnego charakteru. Kamienie w ogrodzie wyglądają estetycznie, a ponadto są trwałe, praktycznie niezniszczalne.

Więcej..
Marchewka - odmiany, wysiew i uprawa

Marchew to jedno z najpopularniejszych warzyw korzeniowych w Polsce. Jest ono cenione ze względu na pyszny smak, ale nie tylko.

Więcej..
Wieloletnie byliny kwitnące całe lato i jesień

Każdy właściciel ogrodu marzy o tym, by jego kawałek zieleni był zawsze piękny i to przy minimalnym wysiłku. Z tego też względu odpowiedni dobór roślin jest niezwykle istotny i warto poświęcić temu nieco więcej czasu.

Więcej..
Sposoby na osy, pszczoły i szerszenie

Osy, pszczoły i szerszenie budzą przeważnie strach oraz poirytowanie. Widząc tego typu latające owady, najczęściej je przepędzamy. Nic w tym dziwnego - potrafią one napędzić stracha zwłaszcza tym osobom, które są uczulone na ich jad.

Więcej..

Produkty 1 do 20 z 126

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 7