Facebook

609 244 613537 763 032 Kontakt

0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu 2021

Product was successfully added to your shopping cart.

Produkty 1 do 20 z 146

na stronę
Kiedy zaczynamy nawozić hortensje?

Sprawdź kiedy nawozić hortensje w swoim ogrodzie. Krok po kroku wprowadzimy cię w tajniki jak osiągnąć eleganckie, wybarwione hortensje . A przede wszystkim podpowiemy kiedy zaczynamy nawozić hortensje.

Więcej..
Wiosenne nawożenie ogrodu

W artykule podpowiemy Państwu w jaki sposób, kiedy oraz czym nawozić wiosennie w ogrodzie.

Więcej..
Co zamiast Topsin M 500 SC?

Sprawdzony środek grzybobójczy topsin został wycofany. Czy zastapić tak dobry produkt? Sprawdź jakie propozycje mamy dla Ciebie.

Więcej..
Jak przygotować trawnik przed zimą?

Podpowiemy Państwu w jaki sposób przygotować trawnik przed zimą. Jesienna pielęgnacja trawnika dla wielu jest mało ważna co niestety jest błędnym mysleniem. Dlaczego? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Więcej..
Dlaczego brązowieją iglaki? Brązowienie krzewów iglastych.

Chcesz się dowiedzieć dlaczego brązowieją IGLAKI? Podpowiemy jakie czego moga to być przyczyny i w jaki sposób szukać pomocy by ratować nasze krzewy.

Więcej..
Wiosenne opryski drzew owocowych. Czym pryskać drzewa owocowe.

Zerknij i dowiedz się jak zaplanować wiosenne opryski drzew owocowych. Kiedy i czym pryskać drzewa owocowe na wiosnę. 

Więcej..
Nawożenie trawnika na wiosnę

Podpowiemy w naszym artykule co jest najważniejszym celem wiosennego nawożenia trawnika oraz jak uzupełnić cenne związki odżywcze trawnika. 

Więcej..
Jak przycinać tuje?

Sprawdź jak dobrać odpowiedni harmonogram oraz sposób przycinania tuj, który  uzależniony jest od funkcji, jaką krzew spełnia w ogrodzie, ale również od konkretnej odmiany. 

Więcej..
Gnojówka z pokrzywy – jak zrobić i do czego używać

Pokrzywa uważana jest przez większość osób za chwast, jednak doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że jest to roślina niezwykle użyteczna w gospodarstwie rolnym czy ogrodzie, a gnojówka z pokrzywy to skuteczny i naturalny preparat do ochrony roślin.

Więcej..
Czym nawozić tuje? Kiedy nawozić tuje.

Nawożenie tui jest kluczowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który dostarcza roślinie niezbędnych składników pokarmowych. Pominięcie tego kroku w krótkim czasie przyczyni się do brązowienia lub żółknięcia pędów, a nawet ich opadania. Czym nawozić tuje, by zapobiec osłabieniu rośliny? Poznaj podstawowe zasady i terminy nawożenia tui.

Więcej..
Domowe sposoby na mrówki. Naturalne sposoby na mrówki.

Mrówki w domu lub ogrodzie to sytuacja, która wymaga szybkiej interwencji. Szybkiej i skutecznej! Oprócz różnego rodzaju środków chemicznych, które polecane są w przypadku inwazji mrówek, równie dobrze sprawdzają się metody z wykorzystaniem produktów znajdujących się w większości domów. Jak efektywnie zlikwidować mrówki z posesji? Poniżej kilka domowych sposobów na uciążliwego owada.

Więcej..
Domowe sposoby na mszyce. Naturalne sposoby na mszyce.

Mszyce to jedne z najgroźniejszych, a jednocześnie najszybciej rozmnażających się szkodników roślin. Aby pozbyć się intruza, można skorzystać z gotowych preparatów chemicznych dostępnych w sklepach ogrodniczych lub posłużyć się domowymi i zdecydowanie bardziej ekologicznymi metodami. Poznaj domowe sposoby na mszyce. Sprawdź, które z nich możesz zastosować w swoim ogrodzie.

Więcej..
Jakie cebulki sadzić jesienią?

Wybierając termin sadzenia cebulek, warto wziąć pod uwagę dwie kwestie – termin kwitnienia danego gatunku oraz odporność na mrozy. Doświadczeni ogrodnicy sugerują, że znacznie lepszą porą jest jesień, jednak niektóre rośliny są tak wrażliwe na zimowe przymrozki, że pozostawienie ich w podłożu, mogłoby skończyć się przemarznięciem.

Więcej..
Turkuć podjadek – jak pozbyć się turkucia podjadka?

Turkuć podjadek (Gryllotalpa gryllotalpa) to owad, który wyglądem przypomina świerszcza, jednak jest od niego znacznie większy i bardziej opancerzony. Owad osiąga nawet 7 cm długości, a cecha, która wyróżnia szkodnika, to przede wszystkim jego przednie odnóża przypominające kształtem małe łopatki.

Więcej..
Rozsada – co to jest i po co się ją robi?

Produkcję rozsady można zacząć już w połowie lutego, w zależności od potrzeb konkretnego gatunku. Jako pierwsze powinny być wysiewane bób, karczochy oraz por. Następnie wysiewamy większość odmian sałaty, selery, brokuły, a na końcu ogórki, dynie, czy pomidora.

Więcej..
Jak pozbyć się nornic z ogrodu?

Nornica to gatunek, który zazwyczaj można spotkać w lasach. Występuje niemal na całym świecie, aczkolwiek pojawienie się szkodnika w ogrodzie, wróży nie lada problemy. Jest to niewielkie zwierzę, mające zaledwie do 10 cm długości.

Więcej..
Rodzaje papryk i porady jak je uprawiać.

Zbiór papryki następuje po około 12-14 tygodniach uprawy. W przypadku odmian ostrych podany czas wydłuża się do ok. 18 tygodni, jednak niezależnie od rodzaju papryki, należy zebrać ją jeszcze przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Niedopilnowanie terminu zbioru może skutkować przemarznięciem owoców, które nie będą nadawały się do spożycia.

Więcej..
Nicienie - ich rodzaje oraz sposoby ich zwalczania. Skuteczne opryski na nicienie

Nicienie to jedne z najgroźniejszych szkodników, których obecność powoduje liczne straty wśród roślinności. Które z nicieni są najbardziej szkodliwe? Poznaj rodzaje, objawy żerowania oraz skuteczne opryski na nicienie glebowe.

Więcej..
Ćma bukszpanowa. Co to jest ćma bukszpanowa i jakie opryski stosować?

Ćma bukszpanowa należy do grupy motyli i jest jedną z największych ciem w Europie. Pochodzi z Azji, a na terenie Polski pojawiła się najprawdopodobniej wraz z importowanym towarem.

Więcej..
Kwiaty doniczkowe, rośliny doniczkowe do domu

Jedną z podstawowych korzyści posiadania roślin w domu jest fakt, że pochłaniają one trujący dwutlenek węgla a produkują tlen. Ponad to zwiększają wilgotność powietrza a ten fakt wpływa kojąco i uspakajająco na człowieka.

Więcej..

Produkty 1 do 20 z 146

na stronę