Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Produkty 1 do 20 z 134

na stronę
Jakie cebulki sadzić jesienią?

Wybierając termin sadzenia cebulek, warto wziąć pod uwagę dwie kwestie – termin kwitnienia danego gatunku oraz odporność na mrozy. Doświadczeni ogrodnicy sugerują, że znacznie lepszą porą jest jesień, jednak niektóre rośliny są tak wrażliwe na zimowe przymrozki, że pozostawienie ich w podłożu, mogłoby skończyć się przemarznięciem.

Więcej..
Turkuć podjadek – jak pozbyć się turkucia podjadka?

Turkuć podjadek (Gryllotalpa gryllotalpa) to owad, który wyglądem przypomina świerszcza, jednak jest od niego znacznie większy i bardziej opancerzony. Owad osiąga nawet 7 cm długości, a cecha, która wyróżnia szkodnika, to przede wszystkim jego przednie odnóża przypominające kształtem małe łopatki.

Więcej..
Rozsada – co to jest i po co się ją robi?

Produkcję rozsady można zacząć już w połowie lutego, w zależności od potrzeb konkretnego gatunku. Jako pierwsze powinny być wysiewane bób, karczochy oraz por. Następnie wysiewamy większość odmian sałaty, selery, brokuły, a na końcu ogórki, dynie, czy pomidora.

Więcej..
Jak pozbyć się nornic z ogrodu?

Nornica to gatunek, który zazwyczaj można spotkać w lasach. Występuje niemal na całym świecie, aczkolwiek pojawienie się szkodnika w ogrodzie, wróży nie lada problemy. Jest to niewielkie zwierzę, mające zaledwie do 10 cm długości.

Więcej..
Rodzaje papryk i porady jak je uprawiać.

Zbiór papryki następuje po około 12-14 tygodniach uprawy. W przypadku odmian ostrych podany czas wydłuża się do ok. 18 tygodni, jednak niezależnie od rodzaju papryki, należy zebrać ją jeszcze przed wystąpieniem pierwszych przymrozków. Niedopilnowanie terminu zbioru może skutkować przemarznięciem owoców, które nie będą nadawały się do spożycia.

Więcej..
Nicienie - ich rodzaje oraz sposoby ich zwalczania. Skuteczne opryski na nicienie

Nicienie to jedne z najgroźniejszych szkodników, których obecność powoduje liczne straty wśród roślinności. Które z nicieni są najbardziej szkodliwe? Poznaj rodzaje, objawy żerowania oraz skuteczne opryski na nicienie glebowe.

Więcej..
Ćma bukszpanowa. Co to jest ćma bukszpanowa i jakie opryski stosować?

Ćma bukszpanowa należy do grupy motyli i jest jedną z największych ciem w Europie. Pochodzi z Azji, a na terenie Polski pojawiła się najprawdopodobniej wraz z importowanym towarem.

Więcej..
Kwiaty doniczkowe, rośliny doniczkowe do domu

Jedną z podstawowych korzyści posiadania roślin w domu jest fakt, że pochłaniają one trujący dwutlenek węgla a produkują tlen. Ponad to zwiększają wilgotność powietrza a ten fakt wpływa kojąco i uspakajająco na człowieka.

Więcej..
Grabie do liści i trawy - rodzaje i zastosowanie

W sklepie ogrodniczym znaleźć można różne rodzaje grabi. Począwszy od modelu uniwersalnego, poprzez specjalne grabie polowe oraz grabie do liści i trawy. W każdej z tych kategorii dostępne są wersje z grzebieniem metalowym lub z tworzywa sztucznego

Więcej..
Środki owadobójcze - opryski czereśni

Jeśli chodzi o opryski na szkodniki zasada jest podobna jak przy opryskach np. na choroby grzybowe. Musimy regularnie lustrować naszą plantację aby nie doprowadzić do stanu gdy drzewo nie jest do uratowania. Wtedy nie pomogą już żadne opryski.

Więcej..
Choroby wiśni i opryski wiśni - środki grzybobójcze

Choroby zwłaszcza grzybowe w momencie gdy dają widoczne objawy mogą być już nie do zwalczenia. Jednak nie można się poddawać i warto wtedy zastosować oprysk nazywany interwencyjnym. Dlatego wielu doświadczonych sadowników stosuje opryski jako jeden z zabiegów pielęgnacyjnych swoich drzew.

Więcej..
Jakie Kwiaty Siać Na Wiosnę (nasiona kwiatów)

Bardzo często aranżując ogrody, balkony czy tarasy sięgamy po kwiaty, które siejemy z nasion. Możemy obserwować jak roślina rozwija się od nasiona i przechodzi w poszczególne fazy. Jest to bardzo ciekawy pomysł jeśli mamy dzieci, razem możemy wysiewać kwiaty i patrzeć jak rosną. Aby mieć piękne okazy latem oraz jesienią, musimy w odpowiednim czasie zabrać się za wybór, zakup jak i wysiew nasion.

Więcej..
Jak i jakie cebulki sadzić na wiosnę?
Bardzo istotne jest aby cebule były zdrowe w dobrej kondycji, wtedy mamy pewność, że nasze okazy będą się prawidłowo rozwijały i rosły. Cebula służy również do rozmnażania.Więcej..
Choroby wiśni i ich zwalczanie. Przyczyny, objawy i leczenie.

Zabiegi wykonane w odpowiednim czasie mogą doprowadzić do całkowitego ozdrowienia rośliny a co za tym uratowanie owoców. Równie istotne jest rozpoznanie danej choroby, aby wiedzieć co w konkretnym przypadku zwalczania będzie najlepsze dla drzewa. Najprostszy podział chorób wiśni wynika z patogenu jaki je powoduje: choroby grzybowe, wirusowe i bakteryjne.

Więcej..
Lilaki - jak pielęgnować i rozmnażać piękne bzy?

Lilaki, większości z nas znane pod nazwą „bez” to krzewy, które wyróżniają się obfitym kwitnieniem oraz wydobywającym się z kwiatostanów intensywnym zapachem. Jeśli dodamy do tego fakt, że nie są one wymagające pod względem pielęgnacji, a także doskonale radzą sobie w warunkach miejskich, nie dziwi, że są jednymi z najpopularniejszych, najczęściej uprawianych roślin ozdobnych w naszych ogrodach.

Więcej..
Choroby i szkodniki orzecha włoskiego

Orzech włoski to często spotykane drzewo w Polsce, które cieszy się sporą popularnością. Wynika to z faktu, że nie jest ono szczególnie wymagające w uprawie, a jego owoce są lubiane i niezwykle zdrowe.

Więcej..
Fasola szparagowa - odmiany, wysiew i uprawa

Fasolka szparagowa to niezwykle zdrowe warzywo, które zawiera dużo białka, witamin, mikroelementów, skrobi, wapnia, potasu, manganu, fosforu i błonnika pokarmowego.

Więcej..
TOP 10 Hortensji czyli Najpopularniejsze Hortensje

Hortensja bukietowa, czyli Hydrangea paniculata, to niezwykle popularny kwiat, który jest coraz częściej spotykany w naszych ogrodach. Mimo tego, że dawniej uchodził za niezbyt wyszukany, to obecnie powraca do łask, czemu ciężko się dziwić. Jakie są zatem najpiękniejsze i najpopularniejsze hortensje bukietowe do ogrodu?

Więcej..
Lagerstroemia – najdłużej kwitnąca roślina na świecie!

Lagerstroemia to drzewko z rodziny krwawnicowatych o przepięknych kwiatach, które przykuwa spojrzenia.

Więcej..
Jak i kiedy przycinać maliny

Maliny to owoce uwielbiane niemalże przez wszystkich. Nie dość, że są one smaczne w każdej postaci, to zawierają mnóstwo witamin.

Więcej..

Produkty 1 do 20 z 134

na stronę