Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Biała agrowłóknina zimowa do okrywania roślin

Product was successfully added to your shopping cart.

Agrowłóknina biała zimowa to materiał dobrze znany wszystkim ogrodnikom i sadownikom, zarówno tym którzy uprawiają ziemię amatorsko, jak i profesjonalnie. Często nazywana agrowłókniną ochronną. Dzięki temu, że wyróżnia ją duża odporność na działanie czynników zewnętrznych, a porowata struktura umożliwia swobodny przepływ powietrza, można ją stosować na wiele różnych sposobów. W zależności od swojej grubości agrowłóknina zimowa może służy do ochrony roślin przed przymrozkami, czy silnymi wiatrami, które mogłyby uszkodzić krzewy i młode drzewa w bezśnieżne zimy.

Ustaw kierunek malejący

   

4 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

4 produkt(ów)

Biała agrowłóknina zimowa - ochrona przed mrozem i czynnikami atmosferycznymi

Warto nią zabezpieczać przede wszystkim gatunki, pochodzące z cieplejszych rejonów globu, które z reguły gorzej znoszą ujemne temperatury, a więc między innymi rododendrony, azalie, róże, różeczniki, magnolie, czy niektóre iglaki. Agrowłókniny zimowe można stosować również do ochrony materiału sadzeniowego zimującego w ziemi jak na przykład cebulek roślin kwiatowych, warzyw korzeniowych, czy roślin jagodowych, w tym nie tylko porzeczki, borówki amerykańskiej, aronii albo malin, ale również truskawek i poziomek. Produkt ten znajduje zastosowania również w sadach – agrowłóknina biała może służyć do ochrony pni drzew przed przemarzaniem i działaniem drobnych gryzoni.

Jaka agrowłóknina na zimę?

W sklepach ogrodniczych można znaleźć agrowłókninę w różnych kolorach, rozmiarach i grubościach. Jednak nie każda z nich sprawdzi się jako agrowłóknina zimowa. Ta bowiem musi odznaczać się nieco niższą gramaturą i wysokim stopniem przepuszczalności powietrza i wilgoci, co zapewnia uśpionej zieleni optymalne warunki do zimowania. Istotny jest również kolor agrowłókniny do okrywania roślin – aby drzewa i krzew nie były narażone na przemarzanie z powodu gwałtownych wahań temperatur związanych z nasłonecznieniem za dnia i ochłodzeniem w nocy, agrowłókniny zimowe powinny być białe. Kolor ten bowiem odbija promienie słoneczne, zapewniając o wiele bardziej stabilne warunki niż w przypadku tych o ciemnym odcieniu.

W sklepie internetowym Gardenowo.pl agrowłóknina na zimę dostępna jest w arkuszach w różnych rozmiarach. Materiał, dzięki swojej strukturze, jest dość miękki, dzięki czemu można go dowolnie przycinać, modelować i wiązać, co zdecydowanie ułatwia cały proces osłaniania roślin i zasiewów. W sklepie Gardenowo.pl można znaleźć również wiosenną agrowłókninę do ochrony przed mrozem pierwszych zasiewów, która jest jeszcze cieńsza i ma większą przepuszczalność niż standardowa agrowłóknina biała zimowa. Dzięki temu jeszcze lepiej chroni przed przemarzaniem i przegrzaniem, stwarzając optymalne warunki do harmonijnego wzrostu siewek.

Agrowłóknina do okrywania roślin – kiedy się ją rozkłada?

Chociaż agrowłóknina zimowa biała ma stanowić zabezpieczenie przed działaniem mrozów, czy innych niekorzystnych czynników, nie można jej zastosować zbyt wcześnie. W przypadku większości roślin okres jesienny wiąże się ze stopniowym spowalnianie funkcji życiowych i hartowaniem mającym na celu przygotowanie do ostatecznego spoczynku zimowego. Aby nie zaburzyć toczących się procesów, z rozłożeniem agrowłókniny białej powinno się poczekać do czasu, gdy wierzchnia gleba już zamarznie, a ujemne temperatury powietrza będą się utrzymywać przez dłuższy czas, a więc, w zależności od roku, do połowy listopada, a nawet grudnia.