Facebook

609 244 613537 763 032 Kontakt

0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Pory

Product was successfully added to your shopping cart.

Pory

Ustaw kierunek malejący

   

5 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

5 produkt(ów)

Nasiona Pora

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz najwyższej jakości nasiona wielu różnych warzyw, występujących w różnych odmianach. Dostępne nasiona pora charakteryzują się bardzo dobrą zdolnością kiełkowania oraz wyrazistym smakiem. Co więcej, wbrew ogólnie panującym przekonaniom ich uprawa jest łatwa i niezbyt wymagająca.

Por to niezwykle wartościowe warzywo, które nie tylko podkreśla smak przygotowywanych potraw, ale też jest źródłem wielu cennych substancji odżywczych. Por bogaty jest między innymi w witaminę C, witaminy z grupy B, witaminy A, E i K oraz pierwiastki mineralne takie jak wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk. Ze względu na dużą zawartość żelaza systematyczne spożywanie tego warzywa, w szczególności zalecane jest osobom zmagającym się z anemią. Warto wiedzieć, że por zawiera więcej żelaza niż czerwone buraki, oprócz tego, jest on także świetnym naturalnym prebiotykiem! Ponadto syrop z pora rewelacyjnie poradzi sobie z kaszlem - zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Odmiany Nasion Pora

Jedną z najpopularniejszych odmian, które cieszą się dużym uznaniem wśród miłośników samodzielnej i ekologicznej uprawy warzyw są nasiona pora Bartek - cechującego się przede wszystkim wysoką mrozoodpornością oraz długimi, szaro-zielonymi liśćmi o wyrazistym smaku. Inną odmianą pora, która doskonale radzi sobie w bardzo niskich temperaturach jest Por Blauwgroene Winter wyróżniający się niebiesko-zielonymi liśćmi oraz śnieżnobiałą wybieloną łodygą. Do innych dobrze zimujących odmian nasion pora zaliczamy również nasiona pora Janosik i Baca. Jeżeli chodzi o najlepsze i plenne średnio-wczesne odmiany przystosowane do zbiorów letnich bądź jesiennych, to wyróżnić tutaj należy przede wszystkim nasiona Pora Albos Średniowczesny. Por znakomicie nadaje się do spożywania na surowo, gotowania, smażenia i duszenia. Ze względu na swój charakterystyczny smak i aromat, można go dodawać do potraw zamiast cebuli.

Nie zwlekaj i wybierz nasiona jednej ze swoich ulubionych odmian pora!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.