Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Pory

Product was successfully added to your shopping cart.

Por to niezwykle wartościowe warzywo, które nie tylko podkreśla smak przygotowywanych potraw, ale też jest źródłem wielu cennych substancji odżywczych. Por bogaty jest między innymi w witaminę C, witaminy z grupy B, witaminy A, E i K oraz pierwiastki mineralne takie jak wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk. Ze względu na dużą zawartość żelaza systematyczne spożywanie tego warzywa, w szczególności zalecane jest osobom zmagającym się z anemią. Dostępne nasiona pora charakteryzują się bardzo dobrą zdolnością kiełkowania oraz wyrazistym smakiem.

Ustaw kierunek malejący

   

3 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

3 produkt(ów)

Nasiona Pora

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz najwyższej jakości nasiona wielu różnych warzyw, występujących w różnych odmianach.  Co więcej, wbrew ogólnie panującym przekonaniom uprawa nasion pora jest łatwa i niezbyt wymagająca.

Warto wiedzieć, że por zawiera więcej żelaza niż czerwone buraki, oprócz tego, jest on także świetnym naturalnym prebiotykiem! Ponadto syrop z pora rewelacyjnie poradzi sobie z kaszlem - zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Odmiany Nasion Pora

Jedną z najpopularniejszych odmian, które cieszą się dużym uznaniem wśród miłośników samodzielnej i ekologicznej uprawy warzyw są nasiona pora Bartek - cechującego się przede wszystkim wysoką mrozoodpornością oraz długimi, szaro-zielonymi liśćmi o wyrazistym smaku. Inną odmianą pora, która doskonale radzi sobie w bardzo niskich temperaturach jest Por Blauwgroene Winter wyróżniający się niebiesko-zielonymi liśćmi oraz śnieżnobiałą wybieloną łodygą. Do innych dobrze zimujących odmian nasion pora zaliczamy również nasiona pora Janosik i Baca. Jeżeli chodzi o najlepsze i plenne średnio-wczesne odmiany przystosowane do zbiorów letnich bądź jesiennych, to wyróżnić tutaj należy przede wszystkim nasiona Pora Albos Średniowczesny. Por znakomicie nadaje się do spożywania na surowo, gotowania, smażenia i duszenia. Ze względu na swój charakterystyczny smak i aromat, można go dodawać do potraw zamiast cebuli.

Nie zwlekaj i wybierz nasiona jednej ze swoich ulubionych odmian pora!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.