Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Cebule Hiacyntów

Product was successfully added to your shopping cart.

Jeśli szukasz rośliny, która będzie się przepięknie prezentowała na przydomowej rabacie lub balkonie, a przy tym pachniała w zniewalający sposób, zobacz oferowane przez sklep Gardenowo.pl cebulki hiacyntów. Same hiacynty należą do jednych z najwcześniej zakwitających kwiatów cebulowych, a posadzone wraz z innymi wiosennymi roślinami, będą tworzyły przepiękne kompozycje. Cebule hiacyntów można uprawiać również w doniczkach w mieszkaniach. 

Ustaw kierunek malejący

   

9 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

9 produkt(ów)

Sklep z cebulkami hiacyntów

Odpowiednio przygotowane i trzymane we właściwych warunkach cebulki hiacyntów, zakwitną w styczniu i lutym, choć niekiedy kwiaty pojawiają się i wcześniej – w okresie Bożego Narodzenia.

Jakie kolory mają hiacynty?

Sklep internetowy Gardenowo.pl posiada w swojej ofercie cebule hiacyntów w różnych kolorach, począwszy od najjaśniejszych odcieni – bieli (Carnegie) i różu (Fondant), poprzez żółcie (City od Haarlem), pomarańcze (Gipsy Queen) i czerwienie (Jan Bos), aż po nasycone barwy burgunda (Woodstock) i szafiru (Purple Star). Również same cebule hiacyntów mogą mieć wiele kolorów, zdecydowanie wybiegając poza paletę brązów i beżów – niektóre z nich są zupełnie białe, czerwone, a nawet fioletowe.

Wszystkie cebulki hiacyntów, oferowane przez sklep Gardenowo.pl pochodzą od renomowanych dostawców z dużym doświadczeniem w produkcji materiałów sadzeniowych. Dzięki temu mamy pewność, że każda z nich jest zdrowa i pełnowartościowa, co daje gwarancję pięknego kwitnienia wiosną – czy to w gruncie, czy w doniczce. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą częścią oferty kwiatów cebulowych, która obejmuje nie tylko hiacynty, ale też cebulki innych wiosennych i letnich gatunków, w tym tulipanów, czosnku ozdobnego, czy lilii.

Uprawa hiacyntów

Cebule hiacyntów zakwitają w bardzo spektakularny sposób, tworząc podłużne kwiatostany złożone z niedużych dzwonkowatych kwiatów – grono może dorastać nawet do 30 centymetrów wysokości. Same rośliny nie są także zbyt wysokie, dzięki czemu łatwo wkomponować je w ukształtowaną już zieleń. Sadząc je, warto jednak pamiętać o odpowiednim podłożu dostosowanym do potrzeb hiacyntów. Cebulki tych kwiatów najlepiej rosną w żyznej, lekko przepuszczalnej glebie, w miejscu słonecznym lub półcieniu. Aby rośliny rosły bez przeszkód i obficie zakwitły, warto je nawieźć wiosną, wykorzystując do tego odpowiednie nawozy.

Z uwagi na to, że cebulki hiacyntów mogą zimować w gruncie, sadzi się jesienią, najlepiej jeszcze we wrześniu lub w październiku. Pierwszych słodko pachnących kwiatów można spodziewać się już wczesną wiosną następnego roku.