Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Cebule i cebulki kwiatowe do nasadzeń jesiennych

Product was successfully added to your shopping cart.
Jesień to nie tylko czas przygotowania ogrodu do zimy i intensywnego nawożenia, ale również okres sadzenia cebul kwiatowych jesiennych, które zakwitną wiosną. W przypadku niektórych z nich, kwiaty lub kwiatostany pojawiają się już w marcu i kwietniu, na inne zaś trzeba poczekać do maja, a nawet środka lata.
Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 20 z 174

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 20 z 174

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Duży wybór jesiennych cebulek kwiatowych

Wśród tych najwcześniejszych wiosennych odmian wyrastających z cebul do nasadzeń jesiennych można wyróżnić przede wszystkim przebiśniegi, krokusy, hiacynty i tulipany. Grupę tych kwiatów cebulowych ogrodowych reprezentują również piwonie, lilie, czosnek ozdobny, czy szafirki. Ich duże zróżnicowanie zarówno pod względem wybarwienia i wyglądu kwiatów, jak i wysokości samej rośliny, a także praktycznie bezproblemowa uprawa sprawia, że cebulki kwiatowe jesienne są tak chętnie wybierane na rabaty, skalniaki, czy inne kompozycje kwiatowe w ogrodach i na balkonach.

Kiedy sadzić cebule jesienne?

Cebule jesienne w sklepie internetowym Gardenowo.pl są przystosowane do uprawy w naszym klimacie, a odporność na działanie niskich temperatur, pozwala im na bezpieczne przezimowanie w glebie i kwitnienie wiosną. Ze względu na specyficzne właściwości, cebule kwiatowe jesienne należy wsadzić do ziemi w optymalnym dla nich czasie. Nasadzone zbyt wcześnie mogą zacząć rozwijać się jeszcze jesienią, natomiast nasadzone zbyt późno nie wytworzą korzeni i nie przyjmą się przed mrozami. W zależności od gatunku cebulki kwiatowe do nasadzeń jesiennych sadzi się pomiędzy wrześniem a listopadem. Dopilnowanie terminów właściwych dla każdej rośliny zwiększy szansę na to, że w swoim czasie pięknie zakwitnie i stanie się ozdobą ogrodu.

Cebule jesienne, podobnie jak materiał sadzeniowy innych kwiatów cebulowych ogrodowych, najlepiej umieszczać na stanowiskach nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru, w przepuszczalnej, odpowiednio nawiezionej glebie. Chociaż odmiany te najlepiej radzą sobie w grupach lub w pobliżu innych roślin ozdobnych i krzewów liściastych, można je uprawiać również w innych miejscach. Niektóre cebule do nasadzeń jesiennych nadają się również do prowadzenia w skrzynkach i donicach.

Cebule kwiatowe jesienne w sklepie Gardenowo.pl

W ogrodniczym sklepie internetowym Gardenowo.pl dostępne są cebulki kwiatowe jesienne różnych gatunków, w tym zimowitów, tulipanów, hiacyntów, krokusów, narcyzów, czosnku ozdobnego, irysów, lilii i piwonii w wielu odmianach oraz wersjach kolorystycznych. Niektóre z nich wręcz zaskakują swoją dekoracyjnością, znacznie odbiegając od tradycyjnego kanonu, co pozwala tworzyć jeszcze bardziej oryginalne kompozycje kwiatowe w ogrodzie.

Oferowane cebulki kwiatowe do nasadzeń jesiennych pochodzą od doświadczonych dostawców posiadających duże doświadczenie w produkcji materiału sadzeniowego, w tym cebul jesiennych, co stanowi najlepszą gwarancję wysokiej jakości. Kupując w sklepie Gardenowo.pl, możesz mieć więc pewność, że dostępne w nim cebulki kwiatowe jesienne w porze swojego kwitnienia wytworzą piękne i obfite kwiatostany, które będą przyciągały wzrok i zachwycały słodkim zapachem, wabiąc motyle i pszczoły.