Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Sosny

Product was successfully added to your shopping cart.

Brak produktów spełniających kryteria.

Sosny - bogactwo odmian w sklepie Gardenowo.pl

Zaopatrując się drzewa i krzewy iglaste, mamy dzisiaj ogromne pole do popisu. Bez względu na to, jak duży jest nasz ogród, możemy dobrać do niego perfekcyjne gatunki. W ostatnim czasie różne odmiany sosen cieszą się coraz większą popularnością. Te tradycyjne, zaliczają się do największych drzew iglastych, które mogą osiągnąć nawet do 45 metrów wysokości. Gatunki te cieszą się w Polsce ogromnym uznaniem i są wykorzystywane na wielu różnych płaszczyznach - choćby w branży budowlanej, stolarskiej i meblowej. Oczywiście nie można pominąć zastosowania sosny w medycynie - na rynku dostępnych jest masa preparatów posiadających w składzie właśnie substancje z tego drzewa. W lasach i parkach ten popularny gatunek drzew iglastych jest spotykany niezwykle często i budzi zachwyt. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zasadzić sosny w swoim ogrodzie. Dzisiaj mamy w tej kwestii ogromne pole do popisu, głównie ze względu na sporą ilość odmian. Co istotne, nie musimy posiadać szczególnie dużego ogrodu. Na rynku dostępne są gatunki, które na pierwszy rzut oka nie przypominają w niczym tych tradycyjnych drzewek.

Sosny do ogrodu - ogromny wybór

Bez względu na to, jakiej odmiany szukasz Gardenowo.pl, na pewno posiada ją w ofercie. Sklep ogrodniczy posiada między inny następujące gatunku: sosna górska, himalajska, płacząca, drobnokwiatowa, Shwerina Wiethorst, Wintergold i wiele innych. Na szczególną uwagę zasługuje sosna górska „Kokarde”, która jest niezwykle rzadko spotykana. Każdy gatunek, który proponujemy, będzie stanowił niezwykłą ozdobę każdego ogrodu. Co istotne, bez względu na to, jaką powierzchnią dysponujesz, będziesz w stanie dobrać w naszym sklepie coś odpowiedniego. Sosny dostępne w sklepie Gardenowo.pl zachwycają oryginalnością, bogactwem form, kształtów i kolorów. Idealnie wtopią się one w otoczenie. Podkreślamy, że drzewa i krzewy iglaste, które sprzedajemy, pochodzą ze sprawdzonych szkółek ogrodniczych. Są to gatunki zdrowe i najlepszej jakości.

Sosny – jakie wybrać do ogrodu?

Sosny kojarzą się z ogromnymi drzewami, jednak asortyment w sklepach ogrodniczych pokazuje, że nie zawsze tak jest. Obecnie możemy zakupić małe odmiany, idealne do każdego ogrodu, a nawet na balkon i taras. Małe sosny to odpowiednie iglaki do donic, które ładnie się prezentują, stanowią wyjątkową ozdobę i co ważne – wszędzie dobrze wyglądają. Nie są one również szczególnie trudne w uprawie, jednakże nie zawsze jest to reguła. Kupując poszczególne odmiany, zawsze należy zapoznać się z konkretnymi informacji. Pozwoli to uniknąć problemów w przyszłości lub też rozczarowania, że jednak dany iglak nie utrzymał się w naszym ogrodzie. Wbrew pozorom, małe sosny mogą potrzebować różnych warunków, ale zawsze można znaleźć coś, co będzie nam odpowiadać. Nie ma znaczenia, jaką powierzchnią dysponujemy. Warto zwrócić uwagę na to, że sosny to iglaki, które w ostatnim czasie biją niemalże rekordy popularności. Można je zakupić w każdym sklepie ogrodniczym, bez względu na to, jaki mamy budżet. Podejmując decyzję, niezbędne jest jednak zwrócenie uwagi na stan danej rośliny.