Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Berberysy

Product was successfully added to your shopping cart.

Brak produktów spełniających kryteria.

Berberysy - rośliny piękne i praktyczne

Berberysy zaliczają się do roślin liściastych niezwykle często wybieranych do ogrodu. Przykuwająone uwagę ze względu na piękną formę - małe, kolorowe listki stanowią dobrze wyglądającą ozdobę, idealnie wkomponowującą się w każde środowisko. Dodatkowo, rośliny te posiadają zastosowanie praktyczne - używa się ich w kuchni, w kosmetyce oraz w medycynie. Ich owoce są źródłem witaminy C. Kora i korzenie krzewów posiadają z kolei działanie bakteriobójcze, a nawet hamujące rozwój komórek rakowych. W ogrodach, berberysy będą się dobrze prezentować zarówno pojedynczo, jak i w grupach. Piękne kolory sprawiają, że stanowią tło do innych roślin. Będą one również idealne jako żywopłot. Sama uprawa berberysów nie jest szczególnie skomplikowana - są one mało wymagające. Należy jednak je chronić przed różnymi szkodnikami. Rośliny powinno się zasadzać na żyznych i przepuszczalnych glebach, najlepiej na miejscu słonecznym lub w półcieniu. Krzewy te występują w wielu różnych odmianach - mogą być płożące, mieć formę kuli, czy też być osiągać mniejsze rozmiary. Wszechstronne zastosowanie sprawia, że zarówno profesjonalni ogrodnicy, jak i amatorzy chętnie je wybierają. Roślina ta jest odporna na zanieczyszczenia, więc można ją zasadzać blisko ulicy.

Szeroki wybór berberysów

Sklep ogrodniczy Gardenowo.pl posiada w ofercie berberysy o rożnych formach i liściach. Odmiany berberys Orange Pillar, Goldalita, Bonanza Gold, Bagatelle wtopią się idealnie w każdy ogród. Na żywopłoty idealną odmianą będzie kolumnowa Erecta. Możesz łączyć ze sobą różne kolory i tworzyć w ogrodzie różne kompozycje - Orange Sun, Concorde, Fireball. Berberysy Diabolicum, Kelleris Trójkolorowy, Harlequin zachwycają niesamowitymi zestawieniami kolorystycznymi. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, to na pewno zainteresuje Cię Green Carpet. Tak duży wybór odmian i rodzajów sprawia, że berberysy to odpowiednia opcja do niemal każdego ogrodu. Te wdzięczne krzewy liściaste nadadzą nowego charakteru każdej przestrzeni.

Berberysy do ogrodu

Wybierając berberysy do ogrodu, masz pewność, że Twój przydomowy kawałek zieleni będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo. Mnogość odmian przyprawia o zawrót głowy. Tym samym, bez względu na to, jaka stylistyka dominuje w Twoim ogrodzie, zawsze możesz coś idealnego dobrać. Berberysy zachwycają również różnorodnością. Mamy do wyboru mnóstwo kształtów i kolorów. Są one idealne zarówno do malutkich ogrodów, jak i tych większych. Jeśli marzysz o wyjątkowym ogrodzie, to berberysy są kwiatami, które koniecznie muszą się w nim znaleźć. Mimo swojej wyjątkowości, kwiaty te nie kosztują majątku – przekonaj się o tym, zaglądając na stronę gardenowo.pl. Pamiętaj, by roślin do ogrodu nie kupować w przypadkowych miejscach, a w sprawdzonych sklepach ogrodniczych. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję, że są one odpowiedniej jakości i że bezproblemowo przyjmą się w Twoim ogrodzie, jeśli tylko zapewnisz im takie warunki, jakich potrzebują.