Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu 2021

Trawy Ozdobne i Paprocie

Product was successfully added to your shopping cart.

Brak produktów spełniających kryteria.

Trawy ozdobne i paprocie - duży wybór tradycyjnych i egzotycznych gatunków

Obecnie, każdy ogród można urządzić dokładnie tak, jak tylko chcemy. Wybór w zakresie roślin jest naprawdę ogromny. Warto zwrócić uwagę na to, że dzisiaj ogromną popularnością cieszą się rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były totalnie niszowe. Tendencje w zakresie projektowania zieleni zmieniają się zatem bardzo często. Roślinnością, obecnie chętnie wykorzystywaną, są trawy i paprocie. Ich różnorodność pod kątem wyglądu i kolorów zachwyca i jednocześnie sprawia, że doskonale wpasowują się one w każdą przestrzeń, uzupełniając ją i ożywiając. Trawy ozdobne i paprocie dobrze wyglądają zarówno w wielkich, jak i mniejszych ogrodach, ale również na balkonach oraz tarasach. Co istotne, bez względu na to, jaki styl preferujemy, roślinność tego rodzaju, na pewno pomoże nad go wytworzyć. Wbrew pozorom, obecnie mamy do dyspozycji naprawdę sporo gatunków, z czego niektóre wyglądają niezwykle egzotycznie.

Trawy ozdobne i paprocie - idealne na rabaty, skalniaki, obrzeża oczek wodnych

W sklepie ogrodniczym Gardenowo, dział trawy ozdobne i paprocie jest niezwykle rozbudowany. Część z nich jest dobrze znana (np. Turzyca Graya Trawa Kosmiczne Gwiazdy, Niebieska Trawa Kostrzewa Sina, Trawa Kosmatka), inne zaś prezentują się bardzo oryginalnie (np. Trytoma Groniasta Orang Vanilla , Trytoma Groniasta Mangopoma, Miskant, Fioletowo Srebrzysta Paproć Wietlica, Ogrodowe Czupiradło Turzyca). Stawiamy na różnorodność i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zarówno tych, preferujących tradycyjne rozwiązania, jak i nieco bardziej nowoczesne. Trawy i paprocie wyglądają niezwykle dekoracyjne i ożywiają przestrzeń. W zależności od upodobań, dekorując nimi tereny zielone, ogród może przypominać klimatem mazurskie jeziora lub orientalny park. Oferujemy zarówno gatunki przypominające nieco szuwary, jak i te różnobarwne, kolorowe. Decydując się na trawy ozdobne i paprocie, dobrą opcją będzie zakup kilku ich rodzajów. Nie dość, że doskonale komponują się one z innymi roślinami, to dodatkowo, są proste z uprawie. Mało tego, część z nich możemy zasadzić w donicach, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Trawy ozdobne i paprocie do ogrodu

Są rośliny ogrodowe, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze są chętnie wybierane, bez względu na stylistykę ogrodu, jego wielkość, czy upodobania właścicieli. Trawy ozdobne i paprocie zaliczą się bez wątpienia właśnie do tego typu roślin. Ich pielęgnacja nie jest szczególnie wymagająca, a efekt, jaki pozwalają uzyskać, wprost zachwyca. O ile paprocie od dawna cieszyły się przeogromną popularnością, o tyle trawy ozdobne w ostatnich latach są wybierane dużo chętniej. Warto zauważyć, że roślinność tego rodzaju ozdabia dziś nie tylko ogrody, ale również balkony i tarasy. Można ją w końcu zasadzać w donicach i nadać dzięki temu niezwykły charakter każdej przestrzeni. Mało tego, trawy ozdobne oraz paprocie nie są szczególnie wymagające i w naprawdę prosty sposób uzyskamy dzięki nim piękny kawałek zieleni. Roślinność tego rodzaju jest łatwo dostępna, ale zawsze warto postawić na jakość. Robiąc zakupy w sklepie ogrodniczym, zyskasz pewność, że inwestujesz w zdrowe rośliny pochodzące od sprawdzonych dostawców.