Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Wrzosy

Product was successfully added to your shopping cart.

Brak produktów spełniających kryteria.

Wrzosy - piękna ozdoba ogrodu

Niegdyś niedoceniane, dziś bijące rekordy popularności - wrzosy to wieloletnia roślina coraz częściej wybierana do ogrodów, na tarasy oraz na balkony. Występuje ona niemalże w całej Europie, ale również a innych kontynentach. Rośnie ona na terenach o różnej wilgotności, jednak najlepiej jej tam na glebie kwaśnej o małej zawartości składników odżywczych. Generalnie uważa się ją za roślinę pospolitą, z tego też względu jeszcze do niedawna niechętnie była wybierana przez ogrodników amatorów i profesjonalistów. Obecnie, na szczęście sytuacja się zmienia i wrzosy cieszą się coraz większym uznaniem. Ciężko się temu dziwić - w końcu pięknie wyglądają, potrafią ożywić zieleń i przede wszystkim ją ozdobić. Zachwyca również ilość ich gatunków - mamy do wyboru liczne odmiany, różniące się wielkością, barwą kwiatów oraz liści. W sklepie ogrodniczym Gardenowo.pl oferujemy wiele gatunków wrzosów, które będą odpowiednie do każdego ogrodu. Co istotne, pochodzą one z najlepszych i sprawdzonych źródeł. Dzięki temu możesz mieć pewność, że kupujesz zdrowe okazy, które powinny się bezproblemowo przyjąć.

Wrzosy - kawałek lasu w przydomowym ogrodzie

Pamiętaj, by zasadzać je w nasłonecznionym miejscu. Wrzosy kwitną od września do października, w zależności od tego, z jaką odmianą mamy do czynienia. Wtedy też na roślinach pojawiają się drobne kwiatki. Warto podkreślić, że nawet poza okresem kwitnienia, wrzos wygląda ładnie i stanowi atrakcyjną ozdobę. Niewielki listki w zielonym kolorze ożywiają przestrzeń. Kupując wrzosy, warto zaopatrzyć się w kilka sztuk tej rośliny. Najlepiej i najbardziej efektownie wygląda ona bowiem zasadzona w większych ilościach. Zanim zdecydujemy się na tego typu rośliny, należy zapoznać się z informacjami na temat ich hodowli. Wbrew pozorom, krzewinki wcale nie lubią zbyt dużej ilości wody. Na pewno, szybko docenisz roślinność tego rodzaju i zwrócisz uwagę na to, jak pięknie wyglądają i ile wnoszą do Twojego ogrodu.

Wrzosy na balkonie, tarasie i w ogrodzie

Wrzosy to rośliny niezbyt wymagające. Nawet osoba, która dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z zasadzaniem kwiatów, nie będzie miała żadnych problemów z wrzosami. Jeśli dołożymy do tego zachwycający wygląd, to zyskujemy przepis na efektowny taras, balkon czy też ogród. Bez względu na to, na jaką ilość tych kwiatów się zdecydujemy, to zawsze będą one dobrze wyglądać. Oczywiście najbardziej, jeśli zasadzimy kilka sztuk obok siebie. Obecnie wrzosy są powszechne i możemy je zakupić niemalże wszędzie. Niezbyt wygórowana cena jest kolejną zaletą. Zanim jednak zdecydujemy się na wrzosy z supermarketu, warto zapoznać się z asortymentem sklepów ogrodniczych. Gardenowo.pl proponuje najwyższej jakości wrzosy, które na pewno utrzymają się po zasadzeniu i będą cieszyć oko przez długi czas. Możesz wybierać spośród tradycyjnych odmian, jak i tych oryginalnych, nieco rzadziej spotykanych. Najważniejsze jest jednak to, że wystarczy wrzosom zapewnić słoneczne stanowisko, by cieszyć się piękną roślinnością.