Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Product was successfully added to your shopping cart.
Saletra Wapniowo - Amonowa 5kg Oogród Start

Saletra Wapniowo - Amonowa 5kg Oogród Start






Jest szybko działającym nawozem do przedsiewnego oraz pogłównego nawożenia wszystkich upraw. Zawiera w swoim składzie azot (N) w formie amonowej i azotanowej. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami nawozowymi, Saletrę amonową można stosować na każdej glebie.




42,99 zł

Marka: Ogród Start

Czas wysyłki: 24h

PRZEDPŁATA:

Paczkomaty InPost 24/7 14,99 zł
Kurier 15,99 zł

POBRANIE:

Kurier 20,99 zł
Brakuje 170,00 zł do darmowej wysyłki!

* dotyczy pierwszej przesyłki do 26kg

Szczegóły

Saletra Wapniowo - Amonowa 5kg Oogród Start

Saletra amonowa jest najbardziej uniwersalnym nawozem azotowym. Można ją stosować pod wszystkie rośliny i na wszystkich glebach. Jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie, działa szybko dostarczając roślinie azot i magnez. Azot jest zawarty w dwóch formach. Pierwsza to szybko działająca forma azotanowa, druga to forma amonowa, zatrzymywana przez kompleks sorpcyjny gleby i udostępniona roślinie w dłuższym okresie po wysiewie.

Układ taki zapewnia maksymalne zaopatrzenie roślin w azot w każdych warunkach glebowych i we wszystkich technologiach upraw. Saletra amonowa jest wzbogacona magnezem, który jest jednym z najbardziej niezbędnych pierwiastków do wzrostu i rozwoju roślin, spełnia liczne funkcje w budowie tkanek i przemianie materii. Stosowanie saletry amonowej wpływa na poprawę wielkości i jakości plonu, wypełnienie ziarna, przedłużenie okresu wegetacji, wzrost masy nadziemnej części rośliny. Zwiększa zawartość i jakość aminokwasów oraz białek w roślinie, a także polepsza wartość technologiczną plonów. Aby zapewnić optymalną skuteczność na glebach alkalicznych i świeżo wapnowanych, saletrę amonową zaleca się wymieszać z glebą.

Saletra amonowa - zastosowanie

Saletra amonowa jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie i bardzo uniwersalna, dlatego może być zastosowana na wszystkich rodzajach gleb pod wszystkie rośliny.

Saletra amonowa jest nawozem higroskopijnym, czyli pochłania wilgoć, co może prowadzić do zbrylania się tego nawozu. Dlatego wytwórcy saletry amonowej tworzą ją w postaci granulek z osłonką, która zmniejsza higroskopijność i w efekcie zapobiega zbrylaniu się, a to z kolei ułatwia zastosowanie saletry amonowej jako nawozu.

Zastosowanie saletry amonowej jako nawozu przynosi poprawę jakości i wielkości roślin, wydłużenie okresu wegetacji roślin i wzrost ich masy nadziemnej. Saletra amonowa stosowana wiosną pozwala roślinom szybciej zregenerować się po zimie.

Saletrę amonową stosuje się mieszając ją z glebą lub rozprowadzając na powierzchni gleby przed planowanymi opadami deszczu.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi
Kupowane z tym produktem