Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Obornik granulowany

Product was successfully added to your shopping cart.
Odpowiednie nawożenie ziemi jest już połową sukcesu w przypadku upraw zarówno krzewów, drzew owocowych, jak i roślin ozdobnych. Wybierając spośród nawozów dostępnych na rynku, można zwrócić się ku całkowicie naturalnemu rozwiązaniu – obornikowi granulowanemu. To wysoko skoncentrowany preparat pochodzenia zwierzęcego, który posiada takie same właściwości jak nawóz bydlęcy w tradycyjnej formie, jednak różni się od niego konsystencją i zapachem.
Ustaw kierunek malejący

   

9 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

   

9 produkt(ów)

Zadbaj o efektywne nawożenie ziemi

Nawóz granulowany z obornika może być stosowany do zasilania wszystkich roślin ozdobnych, warzyw oraz krzewów i drzew owocowych, przyczyniając się do ich zdrowszego wzrostu i większej odporności na działanie czynników zewnętrznych oraz chorób. W przypadku gatunków użytkowych obornik bydlęcy granulowany może wymiernie zwiększyć zbiory, pozwalając na obfitszy i lepszy jakościowo plon.

Obornik granulowany – zastosowanie

Ze względu na w pełni ekologiczne pochodzenie, obornik suszony granulowany, jest nawozem bardzo uniwersalnym i może być wykorzystywany zarówno na dużych plantacjach stosujących tradycyjne metody upraw, jak i na działkowych czy przydomowych ogródkach kwiatowych oraz warzywnych. Sprzedawany jest w postaci podłużnych twardych i suchych granulek, które dopiero pod wpływem wilgoci zawartej w glebie rozpadają się i stopniowo uwalniają substancje odżywcze. Z uwagi na obecność dużej ilości mikroelementów, fosforu, potasu i azotu obornik ekologiczny granulowany szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku gleby mocno wyjałowionej, ubogiej w składniki odżywcze, czy zanieczyszczonej. Nawóz ten doskonale naturalizuje szkodliwe wpływy cywilizacji na podłoże, ułatwiając rozkład metali ciężkich oraz zapobiegając dalszej erozji gleby.

Zarówno obornik koński, jak i obornik bydlęcy granulowany powstają w sposób całkowicie naturalny, poprzez przetworzenie sfermentowanego nawozu zwierzęcego. Do jego syntezy nie są wykorzystywane żadne związki chemiczne, konserwanty, czy antybiotyki, dzięki czemu może być stosowany w uprawach ekologicznych. W przeciwieństwie do tradycyjnego świeżego obornika ten nie zawiera również szkodliwych bakterii, larw owadów ani nasion, które mogłyby zanieczyścić zasiewy.

Jak stosować obornik ekologiczny granulowany?

Obornik granulowany jest nie tylko jednym z najbardziej wszechstronnych nawozów, ale jednocześnie posiada na tyle zrównoważoną zawartość makro- i mikroelementów, że nie można przenawozić nim gleby, co również nie byłoby korzystne dla roślin. Ze względu na swoją formę, nawóz rozkłada się bardzo długo, co zapewnia roślinom długotrwały dostęp do niezbędnych składników odżywczych.

Obornik koński granulowany, podobnie jak przetworzony nawóz bydlęcy, może być stosowany na różne sposoby, zarówno do nawożenia posypowego, jak i punktowego. W przypadku pierwszego z nich granulki rozrzuca się równomiernie po całej powierzchni pola maszynowo lub ręcznie, co pozwala na dokładne rozłożenie się nawozu i jednoczesne użyźnienie całego obszaru. W przypadku nawożenia punktowego i rzędowego preparat stosuje się do stworzenia odpowiednich warunków do wzrostu świeżo wysadzanej rośliny. Obornik granulowany można również częściowo rozpuścić i powstałą zawiesiną podlać uprawy.

Obornik w sklepie Gardenowo.pl

W sklepie internetowym Gardenowo.pl dostępne są nawozy różnego rodzaju, w tym również obornik bydlęcy granulowany, który można stosować w różnych okresach wegetacji oraz podobny mu pod względem formuły i właściwości obornik koński granulowany. W sprzedaży znajdują się opakowania o różnej wadze, co pozwala zakupić obornik granulowany nie tylko w cenie, która jest przystępna, ale i w optymalnej ilości