Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Gazele Biznesu

Product was successfully added to your shopping cart.
Saletra Wapniowa Granulowana 5kg Oogród Start

Saletra Wapniowa Granulowana 5kg Oogród Start


Nawóz granulowany idealny dla ogrodnictwa. Stosowany pogłównie do nawożenia upraw szklarniowych, warzyw gruntowych, roślin jagodowych i drzew owocowych. Nie zakwasza gleby.
40,50 zł

Marka: Ogród Start

Czas wysyłki: 24h

PRZEDPŁATA:

Paczkomaty InPost 24/7 14,99 zł
Kurier 15,99 zł

POBRANIE:

Kurier 20,99 zł
Brakuje 170,00 zł do darmowej wysyłki!

* dotyczy pierwszej przesyłki do 26kg

Szczegóły

Saletra Wapniowa Granulowana 5kg Oogród Start

Nawóz granulowany idealny dla ogrodnictwa. Stosowany pogłównie do nawożenia upraw szklarniowych, warzyw gruntowych, roślin jagodowych i drzew owocowych. Nie zakwasza gleby.

Skład: 15% (N), 28% (CaO)

Stosowany pogłównie do nawożenia upraw szklarniowych, warzyw gruntowych, roślin jagodowych i drzew owocowych. Nie zakwasza gleby.
   Saletra wapniowa jako nowoczesny, granulowany nawóz azotowo-wapniowy zawiera łatwo i szybko przyswajalne formy azotu i wapnia. Powoduje intensywny wzrost roślin. Jest nawozem fizjologicznie zasadowym, dlatego działa odkwaszająco. Poprawia gruzełkowatą strukturę gleby, pozwalając lepiej wykorzystać mineralne składniki. Wapń poprawia przewiewność zbitych gleb.

   Wapń jest niezbędnym składnikiem odżywczym, bez którego niemożliwy byłby prawidłowy wzrost roślin. Właściwe zaopatrzenie owoców i liści w ten pierwiastek jest niezbędne do ich normalnego rozwojuuniknięcia chorób fizjologicznych spowodowanych ich niedoborem, a mogących się objawiać bądź to w czasie wegetacji bądź w czasie przechowywania plonów.
   Wapń jest pierwiastkiem nie przemieszczającym się w roślinie co oznacza, że jego niedobór nie może być uzupełniony przez redystrybucję ze starszych do młodszych liści lub z liści do rozwijających się owoców bulw czy nasion. Dlatego tak istotną sprawą jest stała obecność łatwo przyswajalnego wapnia w strefie systemu korzeniowego.
   Regularne stosowanie saletry wapniowej jest najlepszą gwarancją uniknięcia nieprawidłowości związanych z niedoborem wapnia w roślinie.

Rośliny wymagają saletry wapniowej głównie w okresie maksymalnego wzrostu wegetatywnego, to jest w czasie produkcji głównej masy liściowej. W późniejszym okresie właściwe zaopatrzenie w azot jest niezbędne ze względu na zwiększoną syntezę białek w organach spichrzowych, takich jak nasiona, bulwy oraz w owocach.

Saletrę wapniową jako wysokiej czystości granulowany nawóz, który w 100% rozpuszcza się w wodzie, stosować można w szklarniach - forma rozpuszczalnych granulek pozwala na zastosowanie jej do przygotowania roztworów nawozowych przeznaczonych do stosowania poprzez systemy kroplowe i zraszające w szklarniach i w polu, jak również do nawożenia dolistnego.

Ponieważ zarówno wapń jak i azot są składnikami wykorzystywanymi przez rośliny, przy stosowaniu tego nawozu nie pozostają w strefie systemu korzeniowego żadne szkodliwe substancje, nie ma też groźby zasolenia składnikami balastowymi.
Poza tym azot azotanowy aktywnie uczestniczy w pobieraniu towarzyszącego mu wapnia przez korzenie i w ten sposób sprzyja maksymalnemu zaopatrzeniu roślin w ten życiowo ważny pierwiastek.

Wyższy plon, lepsza jakość czy też mniej strat w przechowywaniu dzięki wyższej wewnętrznej jakości owoców z nadwyżką pokryje dodatkowy koszt związany z pogłównym nawożeniem saletrą wapniową.

 

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Jakość produktu
Cena z dostawą
Jakość obsługi
Kupowane z tym produktem