Wraz z początkiem grudnia, miesiąca, który większości ludzi na całym świecie kojarzy się przede wszystkim z Bożym Narodzeniem, na naszym blogu skupionym wokół tematu ogrodnictwa, rozpoczynamy serię publikacji okołoświątecznych. Będą one poświęcone głównie choince. Drzewka mieniącego się na setki kolorów za sprawą lampek, szklanych bombek i innych ozdób, które tradycyjnie zawieszamy na jego gałązkach nie może w końcu zabraknąć w żadnym polskim domu. Okazuje się jednak, że wybór iglaka to nie lada wyzwanie. W dużych supermarketach, na targowiska, jarmarkach bożonarodzeniowych oraz w sklepach ogrodniczych znajdziemy ogromny wybór choinek, zarówno tych sztucznych, jak i naturalnych. Nie ulega wątpliwości, że te drugie to zdecydowanie lepsza opcja, bowiem nic nie może równać się z zapachem lasu towarzyszącym nam przy suto zastawionym, wigilijnym stole. Pozostaje natomiast jeszcze jedna sprawa, a mianowicie jaką żywą choinkę - świerk czy jodłę wybrać?

 

Żywa choinka - świerk czy jodła? Świerk pospolity i świerk srebrzysty

Żywa choinka - świerk czy jodła?” - to pytanie corocznie zadaje sobie masa ludzi. Otóż nie da się ukryć, że od lat najpopularniejszym drzewkiem świątecznym pozostaje świerk pospolity. Niemniej, coraz większym zainteresowaniem cieszy się świerk srebrzysty. Czym różnią się te dwie odmiany? Podstawowa różnica to kolor. Podczas, gdy igły świerka pospolitego są intensywne zielone, te świerka srebrnego (nazywanego również kłującym), jak sama nazwa wskazuje mają srebrzysto-szare zabarwienie. Wobec tego, świerk pospolity to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy miłują się w tradycji, klasyce, naturalności. Natomiast dla każdej osoby, której w sposób szczególny zależy na elegancji, naturalną odpowiedzią na pytanie o to, jaką żywą choinkę (świerk czy jodłę) wybrać, powinno być świerk srebrzysty. Drzewko te przepięknie prezentuje się bowiem w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, w których nie brakuje metalowych i srebrnych dodatków.

 

Świerk Pospolity

świerk pospolity Gardenowo pl

 

Żywa choinka - świerk czy jodła? Jodła kaukaska

Jaką żywą choinkę (świerk czy jodłę) wybrać? Wiele osób jest zdania, że nie ma to jak klasyka, której reprezentantem w tym przypadku jest świerk pospolity. Tych, którzy lubują się w nowoczesnym designie z pewnością zachwyca zaś świerk srebrzysty. Jeszcze innych urzeka jodła kaukaska, której igły są długie, lecz miękkie, a do tego mają ciemnozielony kolor. Trzeba przyznać, że ogromną zaletą jodły kaukaskiej jest to, że odpowiednio przygotowana dobrze utrzymuje się w domowych wnętrzach.

 

 Jodła Kaukazka

jodla kaukazka Gardenowo pl

 

 

 

 

 

 

kolorowe sadzonki Gardenowo pl