Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Czy, jak i kiedy przesadzać róże w ogrodzie?

Róże są jednymi z najpopularniejszych kwitnących krzewów wybieranych do ogrodu. Mają nieziemsko piękne kwiaty, długo kwitną, a ponadto doskonale nadają się do małych i dużych ogrodów.

Więcej..
Jak ozdobić ogród kamieniami?

Wprowadzenie kamieni do ogrodu dodaje mu niezwykłego, a zarazem bardzo naturalnego charakteru. Kamienie w ogrodzie wyglądają estetycznie, a ponadto są trwałe, praktycznie niezniszczalne.

Więcej..
Wiosenne prace, czyli co robimy w ogrodzie w marcu?

Marzec w każdym ogrodzie to niezwykle intensywny czas. W tym miesiącu dni robią się coraz cieplejsze, śnieg topnieje, powoli nastaje wiosenna aura, więc praca w ogrodzie rozpoczyna się na dobre.

Więcej..
Jaką trawę zasiać w ogrodzie?

Trawnik jest jednym z najbardziej efektownych elementów kompozycyjnych spotykanych w naszych ogrodach. Dobrze dobrany i prawidłowo pielęgnowany jest doskonałym tłem dla drzew ozdobnych, krzewów oraz kwiatów.

Więcej..
Trawa Samo Zagęszczająca Substral NOWOŚĆ 2019
Renowacja i regeneracja trawników (większe powierzchnie), w szczególności: ubytki na trawniku, zagęszczanie ubytków i dziur w trawniku, dosiewki. Wysoki komfort „siejesz raz i zapominasz”.Więcej..
Przycinanie drzew i krzewów jesienią
Dla nikogo, kto ma ogród, z pewnością nie jest żadną tajemnicą czy nowością to, że przycinanie drzew i krzewów jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niemu rośliny prawidłowo się rozwijają, pięknie kwitną oraz obficie owocują.Więcej..
Jaki materiał na meble ogrodowe zapewni nam właściwy efekt wizualny, wygodę i trwałość?
Wiosna w pełni. Wreszcie możemy spędzać czas na działce za domem, cieszyć się słońcem i otaczającą nas zielenią. Snute przez całą zimę marzenia o delektowaniu się filiżanką kawy w okolicznościach natury i spotkaniach z przyjaciółmi w ogrodzie mogą się spełnić. Jednak, aby wypoczynek na świeżym powietrzu był jeszcze przyjemniejszy warto zadbać o odpowiednie wyposażenie tarasu lub altany.Więcej..
Jak urządzić ogród przed domem?
O ile każdy z nas mniej więcej wie, co powinno znaleźć się na posesji za domem - intensywnie zielone trawniki, choćby najmniejsze rabaty warzywne, krzewy i drzewa owocowe, rośliny ozdobne, a także altany ogrodowe i tarasy z wygodnymi meblami, o tyle niekoniecznie mamy pomysł na aranżację przestrzeni przed budynkiem.Więcej..
A może WIŚNIA OZDOBNA w ogrodzie?

Wiśnie ozdobne stają się powoli coraz bardziej popularne w naszym kraju. Wbrew pozorom nie są trudne w uprawie. Nie wymagają bardzo żyznej gleby.

Więcej..
Trawnik - jak założyć?
Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w ogrodnictwie jest zakładanie trawnika. A to dlatego, że do czynności tej przystępujemy w letnie, słoneczne dni, podczas których skupiamy się na tym, jak piękny, intensywnie zielony będzie wkrótce nasz ogród.Więcej..
Tuje - jak sadzić i pielęgnować?
Tuja (łac. Thuja), której poprawną nazwą w języku polskim jest żywotnik to rodzaj drzew i krzewów zimozielonych. W ogrodach spotykamy najczęściej trzy gatunki tui, a mianowicie żywotnik wschodni (Aurea Nana), Golden Smaragd oraz Amber Glow. Zdecydowanie najpopularniejszą odmianą jest jednak tuja Szmaragd, wykorzystywana przede wszystkim jako wiecznie zielony żywopłot okalający posesje.Więcej..
Jak zabezpieczyć trawy ozdobne na zimę?
Bardzo popularne w ostatnich latach rośliny dekoracyjne, jakimi są absolutnie nieprzeciętnej urody różne gatunki i odmiany traw ozdobnych, po pięknym kwitnieniu jesienią, zimą wymagają specjalnego zabezpieczenia. Podobnie, jak większość roślin, które mamy przyjemność uprawiać w ogrodach trawy nie lubię zbyt niskich temperatur charakterystycznych dla naszego klimatu o tej porze roku.Więcej..
Jaką maść ogrodową wybrać?

Na rynku jest wiele maści ogrodniczych od różnych producentów. Poniżej opis kilku wybranych maści a na końcu małe porównanie.

Więcej..