Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Lilaki - jak pielęgnować i rozmnażać piękne bzy?

Lilaki, większości z nas znane pod nazwą „bez” to krzewy, które wyróżniają się obfitym kwitnieniem oraz wydobywającym się z kwiatostanów intensywnym zapachem. Jeśli dodamy do tego fakt, że nie są one wymagające pod względem pielęgnacji, a także doskonale radzą sobie w warunkach miejskich, nie dziwi, że są jednymi z najpopularniejszych, najczęściej uprawianych roślin ozdobnych w naszych ogrodach.

Więcej..
Jak ozdobić ogród kamieniami?

Wprowadzenie kamieni do ogrodu dodaje mu niezwykłego, a zarazem bardzo naturalnego charakteru. Kamienie w ogrodzie wyglądają estetycznie, a ponadto są trwałe, praktycznie niezniszczalne.

Więcej..
Co robimy w ogrodzie w kwietniu - skuteczne porady dla ogrodników

Dla miłośników ogrodnictwa, wiosna jest najmilsza porą roku. Jest to czas porządków, urządzania na nowo zielonych zakątków, wybór nowych kwiatów, krzewów i drzew. Kwiecień wymaga od nas poświęcenia ogromnej ilości czasu i energii.

Więcej..
Wiosenne prace, czyli co robimy w ogrodzie w marcu?

Marzec w każdym ogrodzie to niezwykle intensywny czas. W tym miesiącu dni robią się coraz cieplejsze, śnieg topnieje, powoli nastaje wiosenna aura, więc praca w ogrodzie rozpoczyna się na dobre.

Więcej..
Narzędzia ogrodnicze do usuwania chwastów
Obok szkodników - np. lisów, kun, myszy, kretów, ślimaków, prawdziwym utrapieniem dla każdego ogrodnika są chwasty, nad którymi często niestety bardzo trudno zapanować. Jak na złość wyrastają one między warzywnymi rabatami, obok drzew i krzewów ozdobnych, a nawet w donicach i skrzynkach z kwiatami.Więcej..
Narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby
Własny ogródek to nie tylko przywilej, ale i obowiązek. Oczywiście, jeśli posiadamy własny kawałek ziemi możemy cieszyć się w pełni naturalnymi zbiorami owoców i warzyw, możliwością odpoczywania na świeżym powietrzu oraz spotkaniami w gronie najbliższych przy grillu.Więcej..
Przycinanie drzew i krzewów jesienią
Dla nikogo, kto ma ogród, z pewnością nie jest żadną tajemnicą czy nowością to, że przycinanie drzew i krzewów jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niemu rośliny prawidłowo się rozwijają, pięknie kwitną oraz obficie owocują.Więcej..
Jak zadbać o ogród jesienią?
Jesień w ogrodzie to czas, kiedy z drzew, krzewów i rabat zbieramy ostatnie plony późnego lata, a także przygotowujemy rośliny na nadejście zimowych mrozów, śniegu i przeszywających wiatrów.Więcej..
Tuje - jak sadzić i pielęgnować?
Tuja (łac. Thuja), której poprawną nazwą w języku polskim jest żywotnik to rodzaj drzew i krzewów zimozielonych. W ogrodach spotykamy najczęściej trzy gatunki tui, a mianowicie żywotnik wschodni (Aurea Nana), Golden Smaragd oraz Amber Glow. Zdecydowanie najpopularniejszą odmianą jest jednak tuja Szmaragd, wykorzystywana przede wszystkim jako wiecznie zielony żywopłot okalający posesje.Więcej..
Jaki sekator wybrać? Rodzaje sekatorów.

W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Państwu najważniejsze cechy oraz podpowiedzi w wybprze dopowiedniego sekatora do Państwa ogrodu.

Więcej..
Kiedy przycinać drzewa i krzewy w ogrodzie?

Przycinanie drzewek owocowych i krzewów to przede wszystkim zabieg ułatwiający rozkrzewianie się, poprawiający kondycję, a także zapewniający obfite kwitnienie.

Więcej..
Czy odpowiednio zabezpieczyłeś swoje hortensje na zimę?

Nie są to krzewy bardzo wymagające, pod warunkiem że stosujemy się do podstawowych zasad uwzględniając daną odmianę. Jak zabezpieczyć je na zimę – o tym poniżej.

Więcej..