Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Choroby wiśni i opryski wiśni - środki grzybobójcze

Choroby zwłaszcza grzybowe w momencie gdy dają widoczne objawy mogą być już nie do zwalczenia. Jednak nie można się poddawać i warto wtedy zastosować oprysk nazywany interwencyjnym. Dlatego wielu doświadczonych sadowników stosuje opryski jako jeden z zabiegów pielęgnacyjnych swoich drzew.

Więcej..
Jakie Kwiaty Siać Na Wiosnę (nasiona kwiatów)

Bardzo często aranżując ogrody, balkony czy tarasy sięgamy po kwiaty, które siejemy z nasion. Możemy obserwować jak roślina rozwija się od nasiona i przechodzi w poszczególne fazy. Jest to bardzo ciekawy pomysł jeśli mamy dzieci, razem możemy wysiewać kwiaty i patrzeć jak rosną. Aby mieć piękne okazy latem oraz jesienią, musimy w odpowiednim czasie zabrać się za wybór, zakup jak i wysiew nasion.

Więcej..
Jak i jakie cebulki sadzić na wiosnę?
Bardzo istotne jest aby cebule były zdrowe w dobrej kondycji, wtedy mamy pewność, że nasze okazy będą się prawidłowo rozwijały i rosły. Cebula służy również do rozmnażania.Więcej..
Choroby wiśni i ich zwalczanie. Przyczyny, objawy i leczenie.

Zabiegi wykonane w odpowiednim czasie mogą doprowadzić do całkowitego ozdrowienia rośliny a co za tym uratowanie owoców. Równie istotne jest rozpoznanie danej choroby, aby wiedzieć co w konkretnym przypadku zwalczania będzie najlepsze dla drzewa. Najprostszy podział chorób wiśni wynika z patogenu jaki je powoduje: choroby grzybowe, wirusowe i bakteryjne.

Więcej..
Lilaki - jak pielęgnować i rozmnażać piękne bzy?

Lilaki, większości z nas znane pod nazwą „bez” to krzewy, które wyróżniają się obfitym kwitnieniem oraz wydobywającym się z kwiatostanów intensywnym zapachem. Jeśli dodamy do tego fakt, że nie są one wymagające pod względem pielęgnacji, a także doskonale radzą sobie w warunkach miejskich, nie dziwi, że są jednymi z najpopularniejszych, najczęściej uprawianych roślin ozdobnych w naszych ogrodach.

Więcej..
Choroby i szkodniki orzecha włoskiego

Orzech włoski to często spotykane drzewo w Polsce, które cieszy się sporą popularnością. Wynika to z faktu, że nie jest ono szczególnie wymagające w uprawie, a jego owoce są lubiane i niezwykle zdrowe.

Więcej..
Fasola szparagowa - odmiany, wysiew i uprawa

Fasolka szparagowa to niezwykle zdrowe warzywo, które zawiera dużo białka, witamin, mikroelementów, skrobi, wapnia, potasu, manganu, fosforu i błonnika pokarmowego.

Więcej..
TOP 10 Hortensji czyli Najpopularniejsze Hortensje

Hortensja bukietowa, czyli Hydrangea paniculata, to niezwykle popularny kwiat, który jest coraz częściej spotykany w naszych ogrodach. Mimo tego, że dawniej uchodził za niezbyt wyszukany, to obecnie powraca do łask, czemu ciężko się dziwić. Jakie są zatem najpiękniejsze i najpopularniejsze hortensje bukietowe do ogrodu?

Więcej..
Lagerstroemia – najdłużej kwitnąca roślina na świecie!

Lagerstroemia to drzewko z rodziny krwawnicowatych o przepięknych kwiatach, które przykuwa spojrzenia.

Więcej..
Jak i kiedy przycinać maliny

Maliny to owoce uwielbiane niemalże przez wszystkich. Nie dość, że są one smaczne w każdej postaci, to zawierają mnóstwo witamin.

Więcej..
Albicja - wszystko co chciałbyś o niej wiedzieć

Albicja to roślina, która znana jest z tego, że ponoć świeci w nocy. Jest ona niezwykle popularna niemalże na całym świecie. Wynika to z jej niekwestionowanych walorów ozdobnych.

Więcej..
Pomidory w ogrodzie - odmiany, wysiew i uprawa

Pomidor zwyczajny to jedno z najpopularniejszych warzyw, które zawiera w sobie bogactwo smaku, ale również mnóstwo witamin. Chętnie sięgają po nie zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Więcej..
Czy, jak i kiedy przesadzać róże w ogrodzie?

Róże są jednymi z najpopularniejszych kwitnących krzewów wybieranych do ogrodu. Mają nieziemsko piękne kwiaty, długo kwitną, a ponadto doskonale nadają się do małych i dużych ogrodów.

Więcej..
Marchewka - odmiany, wysiew i uprawa

Marchew to jedno z najpopularniejszych warzyw korzeniowych w Polsce. Jest ono cenione ze względu na pyszny smak, ale nie tylko.

Więcej..
Wieloletnie byliny kwitnące całe lato i jesień

Każdy właściciel ogrodu marzy o tym, by jego kawałek zieleni był zawsze piękny i to przy minimalnym wysiłku. Z tego też względu odpowiedni dobór roślin jest niezwykle istotny i warto poświęcić temu nieco więcej czasu.

Więcej..
Co robimy w ogrodzie w kwietniu - skuteczne porady dla ogrodników

Dla miłośników ogrodnictwa, wiosna jest najmilsza porą roku. Jest to czas porządków, urządzania na nowo zielonych zakątków, wybór nowych kwiatów, krzewów i drzew. Kwiecień wymaga od nas poświęcenia ogromnej ilości czasu i energii.

Więcej..
Jakie kwiaty wieloletnie sadzić w ogrodzie?

Kwiaty wieloletnie to rośliny, które raz posadzone, rozwijają się na jednym stanowisku dłużej niż 2 lata. Są odporne na zjawiska atmosferyczne, doskonale radzą sobie z przetrwaniem zimy, by na wiosnę znów pięknie zakwitnąć i być ozdobą naszego ogrodu.

Więcej..
Szalotka – czym różni się od cebuli?

Szalotka to odmiana cebuli, nazywana inaczej czosnkiem szalotką czy czosnkiem aksalońskim. Posiada wiele właściwości i wartości odżywczych, które doceniane są szczególnie na Bliskim Wschodzie, skąd pochodzi.

Więcej..
Jak pielęgnować lawendę w ogrodzie?

Lawenda jest znana jako ogrodowa piękność. Pochodzi znad Morza Śródziemnego, jednak od wieków uprawiana jest na całym świecie. Kwitnie obficie, ma nieziemski, fioletowy kolor, niesamowicie pachnie i wnosi do każdego ogrodu ogrom romantycznego nastroju.

Więcej..
Jakie warzywa sadzić razem, a jakich połączeń unikać?

Uprawiając ogródek warzywny, niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, czy robimy to dobrze, czy są jakieś zasady, które tym kierują. Okazuje się, że są. Sadząc rośliny, musimy wziąć pod uwagę ich indywidualne wymagania.

Więcej..