Facebook
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Choroby i szkodniki orzecha włoskiego

Orzech włoski to często spotykane drzewo w Polsce, które cieszy się sporą popularnością. Wynika to z faktu, że nie jest ono szczególnie wymagające w uprawie, a jego owoce są lubiane i niezwykle zdrowe.

Więcej..
Jak pozbyć się nornic z ogrodu?

Nornice to gryzonie, o których słyszał chyba każdy właściciel ogrodu. Wyrządzają one ogromne szkody, gdyż niszczą rośliny i cebule kwiatów, korzenie, wyjadają owoce, a nawet gryzą korę drzew.

Więcej..
Jak skutecznie pozbyć się kreta z ogrodu?

Kret w ogrodzie nie jest oczekiwanym i mile widzianym gościem. To podziemny szkodnik, którego niezwykle ciężko się pozbyć. Jego gabaryty nie świadczą o jego umiejętnościach.

Więcej..
Co jedzą ślimaki w ogrodzie i jak się ich pozbyć?

Ślimaki jednym kojarzą się z piękna muszlą i bardzo powolnym zwierzątkiem. Innym zaś co roku spędzają sen z powiek, gdyż mimo niepozornej szybkości i niewielkich rozmiarów, potrafi siać spustoszenie w ogrodzie oraz w warzywniku.

Więcej..
Mrówki na działce, co robić!?

Przedstawimy kilka informacji dla Państwa próbując odpowiedzieć sobie i podpowiedzieć Wam co i czy coś robić z mrówkami na działce. Są utrapieniem wielu właścicieli gospodarstw czy ogrodów. Przeszkadzają nam wielokrotnie również przy pieleniu, koszeniu  lub pielęgnacji roślin czasem kąsając dokuczliwie.

Więcej..
Odstraszanie dzikich zwierząt
Nie ulega wątpliwości, że coraz chętniej wynosimy się z miast. O ile jeszcze kilkanaście lat temu tendencja była taka, że wsie pustoszały, a mieszkańców przybywało w metropoliach, dziś na powrót zmęczeni miejskim hałasem, stresem i przeludnieniem, w poszukiwaniu wyciszenia, spokoju wracamy do natury.Więcej..
Jak pozbyć się kreta?

Krety, nornice, kuny to jedne z najpopularniejszych szkodników w ogrodach. Pierwsze z wymienionych to niewielkie, pokryte futerkiem zwierzęta (ssaki), które nie widzą, za to mają świetny słuch oraz duże łapy z pazurami. I choć nie podgryzają korzeni warzyw, kopiąc podziemne tunele mogą uszkadzać rośliny powodując ich usychanie.

Więcej..
Jak wytępić mrówki?
Chociaż pośród szkodników zagrażających roślinom uprawianym w ogrodzie wymienia się przede wszystkim krety, kuny, nornice, a także mszyce i mole okazuje się, że sporo szkód mogą wyrządzić również tak małe i niepozorne stworzonka, jakimi są mrówki.Więcej..
Ratunku ROZTOCZE!!!

Roztocze to mikroskopijne pajęczaki bytujące w kurzu domowym. Uwielbiają naszą pościel, dywany, koce, poduszki a nawet pluszowe maskotki naszych dzieci.

Więcej..
Jak pozbyć się ptaków i gołębi na balkonie? Preparaty na gołębie.

Ptasie odchody nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również wiele chorób zakaźnych jest przenoszonych przez ptaki i ich odchody.

Więcej..
Jak pozbyć się karaluchów?

W moim domu są karaluchy – brzmi jak najczarniejszy koszmar. Niestety, ale karaluchy były są i będą. Mogą znaleźć się nawet w najbardziej czystym domu, choć z reguły mieszkańcy bloków są na nie dużo bardziej narażeni.

Więcej..
Lepy feromonowe. Czy Ty też miałeś kiedyś nieproszonych gości w kuchni??

Możemy je przynieść bezpośrednio ze sklepu spożywczego, mogą przejść od sąsiada. Z uwielbieniem wybierają szafki z mąkami, kaszami, orzechami - by tam na dłużej założyć całą kolonię.

Więcej..
Jak zwalczać KONICZYNĘ. Mniszek, Chwastox czy Starane?
Poniżej środki, które stosowaliśmy na koniczynę i które możemy polecić. Mniszek, Chwastox albo Starane. Używaliśmy takich dawek jakie zaleca producent.Więcej..
Parch jabłoni ABC Ogrodnika

PARCH JABŁONI to jedna z najstarszych, najpopularniejszych i bardzo uciążliwych chorób jabłoni. Postaramy się w poniższym artykule pokazać Państwu jak wygląda PARCH, jakie środki do zwalczania stosować , jakie środki również bardziej ekologiczne mogą być uzyte do zwalczania oraz w jaki sposób zapobiegać .

Więcej..