NOWOŚĆ w 2019 r Samo Zagęszczająca Trawa Substral - jako jedyna na rynku rozrasta się przez kłącza. Zagęszcza się przez swoje kłącza na boki. Nie ma w tej chwili takiej trawy na naszym rynku. Trawa SAMO Zagęszczająca Renowacyjna 1kg SUBSTRAL

Trawa SAMO Zagęszczająca Renowacyjna 1kg SUBSTRAL

Sprawdź naszą ofertę

 Jak działa Trawa Samo Zagęszczająca?

Jeśli chodzi o nasiona normalnej, zwykłej trawy to proces wzrostu nasiona polega na rozrastaniu się jednej rośliny czy kępy trawy. Następuje jej wzrost, kępa się krzewi i rozrasta i to koniec tego procesu. Prosimy pamiętać, że każda trawa inaczej się zachowuje ze względu na jakość nasion, świeżość nasion, odpowiednie warunki pogodowe, pielęgnację itd.

W odróżńieniu od zwykłych traw, Trawa Samo Zagęszczająca wzrasta inaczej. Z jednego nasionka trawy wyrasta jedna kępa, następuje jej wzrost, zagęszcza się, ale to nie koniec procesu w przypadku naszego produktu. Równolegle kępa trawy wypuszcza poziomo kolejne kłącza, z których wysrastają kolejne małe kepy trawy. Efekt ten trwa do  momentu zadarnienia każdej wolnej przestrzeni, a w przypadku dziur czy uszkodzeń do momentu kiedy następi samoregeneracja. Zjaiwsko to dotyczy zarówno zakładania trawnika jak i renowacji czy regeneracji.

 

Rysunek prezentuje proces rozkrzewiania się trawy w bok przez kłącza, z których powstają nowe kępy.

trawa samo zagęszczająca nowość substral Gardenowo

 

 

Jaka jest różnica między trawą zwykła, a trawą samo zagęszczającą?

Proszę zauważyć na grafice poniżej jak wygląda rozrost trawy zwykłej oraz trawy samo zagęszczającej się. Trawa zwykła ma pojedyńczy osobny kęp trawy. Natomiast trawa samo zagęszczająca ma gęstą sieć połączonych ze sobą kęp traw, która cały czas się mnożą.

 

trawa samo zagęszczająca nowość substral Gardenowo

 

Jakie są zalety trawy samo zagęszczającej?

Trawa zagęszcza się poprzez własne kłącza tworząc naturalną sieć kłączy, które rozrastają się poprzez nowe kępy. Mamy proces powtarzający się i niekończący rozrostu i naturalnego zagęszczenia trawy. Przyrost jest bardzo szybki, dzięki niemu szybko otrzymujemy bujny i intensywny trawnik.

Wysoka odporność trawy samo zagęszczęjącej ma miejsce dzięki gęstej sieci kłącz tworzących twardą i ścisłą darń. Ten rodzaj nasion trawy stosowany jest na profesjonalnych murawach boisk piłkarskich czy polach golfowych. Ważną cechą tej trawy jest fakt, że przerwanie kłączy czy uszkodzenie kępy stymuluje tą trawę do rozkrzewiania i samo regeneracji.

 

Długotrawły efekt i bariera dla chwastów trawy samo zagęszczjącej

Poprzez szybki i intensywny wzrost następuje odmładzanie się trawnika co sprawia, że wygląda on młodo przez lata, a nie tylko jeden sezon. Nisko położone międzywęźla powodują, że trawa może być koszona niżej. Dodatkowo jest ona również bardziej odporna na przemarzanie.

Dzięki tak szybkiemu wzrostowi i samo zagęszczaniu tej trawy w naturalny sposób staje się nasz trawnik barierą dla chwastów czy mcu, które nie mają możliwości rozwoju. Dzięki temu też nie musimy kupować dodatkowych środków na chwasty.

 

Nie przegap okazji.
Zapisz się do naszego newslettera.

Jak szybko wzrasta trawa samo zagęszczająca?

Efekt wzrostu jst bardzo szybki, bo już po siedmu dniach pojawia nam się nowa trawa. Zwykłe trawy wzrastają po około 14 dniach, więc w okresie dwa razy dłuższym. Dodatkowo możemy siać trawę samo zagęszczającą rzy temperaturach 2-4 stopnie Celcjusza.

 

Zastosowanie Trawy Samo Zagęszczającej po prawej stronie, po lewej zwykła trawa

zastosowanie trawy samo zagęszczającej

 

trawy samo zagęszczające Substral wszystkie rodzaje