Każdy, kto posiada chociażby przydomowy ogród lub działkę zlokalizowaną na terenie tzw. ogródków miejskich, niewątpliwie musi zaopatrzyć się przynajmniej w podstawowy zestaw narzędzi ogrodniczych. Łopata, szpadel, widły, grabie, motyka, ręczny kultywator - akcesoria te z pewnością pozwolą nam utrzymać tereny zielone w należytym porządku, a także ułatwiają uprawę warzyw, owoców oraz kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych. Oczywiście z oferty sklepów ogrodniczych wybierać możemy rozmaite modele wspomnianych narzędzi. Poszczególne egzemplarze mają przy tym nieco inne zastosowanie, sprawdzają się w przypadku różnych czynności. Nic więc dziwnego, że każdy ogrodnik z czasem zaczyna gromadzić coraz więcej narzędzi ogrodniczych, aż wreszcie problemem staje się to, gdzie je przechowywać. Wobec tego, podpowiadamy, jak wybrać i zagospodarować funkcjonalne pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze.

 

Narzędzia Ogrodnicze

narzędzia ogrodnicze Gardenowo

 

Pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze w przydomowym garażu

Osoby, które zamieszkują domy jednorodzinne z przylegającym do nich bądź też wolnostojącym garażem, bardzo często decydują się na powierzchni tejże przestrzeni zaaranżować specjalne pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze. I rzeczywiście jest to dobry pomysł, jednak tylko pod warunkiem, że zabudowa służąca garażowaniu samochodu jest odpowiednio duża, tzn. liczy sobie około 18 m2, a także daje możliwości wstawienia dodatkowych drzwi prowadzących wprost do ogrodu. Wówczas na jednej ze ścian/w wybranym kącie garażu możemy ustawić regały, które pomieszczą łopaty, motyki, grabie i wszystkie pozostałe narzędzia ogrodnicze. W tym przypadku sprawdzą się także zamontowane na ścianie wieszaki, na których będziemy mogli zawiesić akcesoria na długich trzonkach.

 

Drewniana chatka, jako pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze

Jeśli nasz garaż nie jest na tyle duży, by dodatkowo urządzić w nim pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze, za to w ogrodzie mamy kawałek wolnej przestrzeni, z pewnością nie pożałujemy inwestycji w tzw. domek narzędziowy. Niewielkich rozmiarów drewniana chatka, w której znajdą się praktyczne półki i wieszaki pozwoli nie tylko przechowywać ręczne narzędzia ogrodnicze, takie jak wspominane już łopaty, szpadle, motyki, grabie, ale też sprzęty ogrodnicze. W specjalnym pomieszczeniu na narzędzia ogrodnicze bez problemu zmieści się również kosiarka, podkaszarka, a także inne niezbędne akcesoria i materiały, np. węże ogrodnicze, donice i skrzynki, ziemia do kwiatów i warzyw, nawozy oraz nasiona i sadzonki.

 

Domki Narzędziowe

domki narzędziowe Gardenowo