Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu stosunkowo nowy produkt na polskim ryku – URYNAL z firmy Zielony Dom. Jeśli nie macie psa który permanentnie załatwia swoje potrzeby na Waszym pięknych i wychuchanym trawniku – to może sobie pominąć niniejszy tekst. Jeśli natomiast żółte, wypalone moczem plamy na trawniku są Waszą zmorą to może zainteresuje Was właśnie Urynal.

 

Preparat Urynal Zielony Dom

Płyn na mocz dla psów Urynal Zielony Dom Gardenowo

 

Co powoduje żółte plamy?

Otóż zawarty w moczu azot, a właściwie jego nadmiar. Co prawda większość nawozów do trawników zawiera azot, który zapewnia wzrost i sprawia że nasz trawnik przyjmuje ładną zieloną barwę. W nawozach ilość azotu jest odpowiednio zoptymalizowana. Bo niestety zarówno nadmiar jak i brak azotu działa na trawę naprawdę niekorzystnie - sprawia że trawa żółcieje, zahamowany jest jej wzrost i staje się mniej odporna na suszę.

 

Jak działa preparat Urynal?

Otóż zadaniem tego płynu jest wytworzenie odpowiedniej bariery która ma w sposób ciągły neutralizować nadmiar azotu na trawniku. Skład preparatu jest całkowicie naturalny, a odpowiednio dobrane bakterie i grzyby dodatkowo wzmacniają korzenie i podnoszą aktywność mikroorganizmów glebowych.

Producent zapewnia że wystarczy opryskać trawnik raz na dwa miesiące aby zapewnić optymalną barierę, a opady deszczu nie skracają okresu działania.

 

Jak stosować płyn Urynal

Jedno opakowanie – kanister wystarcza na oprysk ok 800m2. Aczkolwiek możliwe jest dokupienie saszetki z uzupełniaczem dzięki czemu cena kolejnych oprysków jest znacznie korzystniejsza.

Prywatnie jeszcze nie stosowaliśmy tego preparatu. Nasz pupil póki co skutecznie podlewa wszystkie drzewka w ogródku, tak więc czekamy z utęsknieniem aż producenci wprowadzą na rynek URYNAL DRZEWKA ;)

 

Odstraszacze na psy i koty