Polyversum WP marki Target – ekologiczny i w pełni naturalny środek o wysokiej skuteczności. Poniżej przedstawiamy wszystkie zalety preparatu. Zobacz, jak i kiedy stosować Polyversum WP.

Pojawienie się w ogrodzie chorób grzybowych to moment, w którym należy wytoczyć najcięższe działa i jak najszybciej zacząć walkę z patogenami. Już samo pojawienie się grzybów wśród roślinności jest wystarczająco niepokojącym sygnałem, jednak na tym etapie łatwo rozprawić się z problemem. O wiele trudniej jest, gdy choroby zajmą większe fragmenty roślin lub, co gorsze, rozniosą się na sąsiednie gatunki.

Jednym ze sposobów jest zastosowanie dość nietypowego produktu, jakim jest Polyversum WP marki Target. Jest to bardzo skuteczny preparat do zwalczania chorób roślin, oparty na naturalnym składzie. A dlaczego nietypowy? Już tłumaczymy.

Polyversum WP – co to za produkt?

W składzie produktu Target jest żywy organizm – niepatogeniczny grzyb Pythium oligandrum, który pasożytuje na grzybach chorobotwórczych. Sam jednak nie przyczynia się do powstawania chorób i nie szkodzi roślinom. 

Grzyb ten zasiedla system korzeniowy roślin, a ponieważ jest dla groźnych patogenów konkurencją, w naturalny sposób eliminuje je swoją obecnością. Choć proces ten może wydawać się zaskakujący, to jest w przyrodzie często spotykany. Działanie środka Polyversum WP wykorzystuje bowiem trzy zjawiska: konkurencję międzygatunkową, drapieżnictwo oraz amensalizm.

Oprócz działania powstrzymującego rozwój patogenów, produkt umożliwia wprowadzenie do systemu korzeniowego hormonów roślinnych, fosforu i cukru, w efekcie czego stymuluje wzrost i rozwój rośliny. Opryskanie naziemnych części pobudza pożyteczne mikroorganizmy znajdujące się w składzie produktu do rozkładania i całkowitej likwidacji grzybów chorobotwórczych, wzmacniając jednocześnie system odpornościowy chronionej rośliny. 

Zalety środka Polyversum WP Target:

 • brak substancji aktywnych chemicznie
 • naturalny skład
 • zawiera niepatogeniczny grzyb Pythium oligandrum, który jest pasożytem dla niektórych grzybów wywołujących groźne choroby roślin
 • dla gatunków ozdobnych, warzyw, roślin owocowych, trawnika
 • szybkie i skuteczne działanie.

Czy Polyversum WP jest bezpieczny?

Polyversum WP to produkt całkowicie bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Cecha ta spowodowana jest naturalnym składem, w którym nie występują substancje aktywne chemicznie. Dzięki tak innowacyjnemu rozwiązaniu Polyversum nie jest szkodliwy również dla owadów zapylających.

Co więcej, produkt nie ma okresu karencji i okresu prewencji. Oznacza to, że można wykonać oprysk bezpośrednio przed zbiorem plonów, bez szkody dla zdrowia, ale również w okresach oblotu owadów pożytecznych, np. pszczół.

Uwaga! Podczas stosowania oprysku na bazie Polyversum WP nie zaleca się używania innych doglebowych środków grzybobójczych, ponieważ mogą osłabić lub całkowicie zablokować działanie preparatu Target.

Jak stosować Polyversum WP

Produkt przeznaczony jest do opryskiwania roślin za pomocą opryskiwacza ręcznego. Dozwolone jest także podlewanie i moczenie roślin. Sugerowana przez producenta temperatura podłoża to minimum 12°C natomiast maksymalna 25°C. Oprysk należy wykonywać w ciepłe i bezwietrzne dni, wczesnym rankiem lub wieczorem.

Działania ochronne z użyciem środka Polyversum można rozpocząć już w kwietniu, gdy na grządkach, rabatach i trawnikach zaczynają pojawiać się pierwsze symptomy choroby, i stosować przez cały okres wegetacyjny roślin, aż do przełomu września i października.

Sposób przygotowania oprysku z Polyversum

 • Do naczynia wsypać potrzebną ilość preparatu i zalać letnią wodą
 • Odstawić naczynie na godzinę
 • Po tym czasie przecedzić powstałą zawiesinę za pomocą załączonego woreczka filtracyjnego do konewki lub opryskiwacza i uzupełnić zalecaną ilością wody
 • Oprysk powinien być wykonany nie później niż 10 godzin od momentu aktywacji preparatu.

Jakie choroby zwalcza Polyversum WP?

Opisywany produkt świetnie sprawdza się w uprawach amatorskich, a jego właściwości wspierają walkę z popularnymi chorobami grzybowymi, które nierzadko są prawdziwym utrapieniem hodowców.

Sposób dawkowania na wybrane choroby grzybowe roślin:

 • Trawniki (szara pleśń, zgnilizna twardzikowa, pleśń śniegowa, ryzoktonioza traw) – 2 g / 5 l wody
 • Iglaki, różaneczniki, rośliny wrzosowate (fytoftoroza, szara pleśń, czarna plamistość) – 5 g / 10 l wody
 • Truskawka (szara pleśń, mączniak prawdziwy, biała plamistość liści, skórzasta zgnilizna owoców) – 1 g / 3-6 l wody
 • Borówka amerykańska (antraknoza, szara pleśń) – 1,5 g / 5 l wody

Oprócz tego Polyversum WP może być użyty do ochrony warzyw takich jak pietruszka korzeniowa, fasola szparagowa, sałata, pomidory, ogórki czy kapusta pekińska. Preparat zabezpiecza nie tylko przed chorobami atakującymi rośliny w gruncie, ale także przed chorobami przechowalniczymi. Dawkowanie uwarunkowane jest konkretnym gatunkiem rośliny, rodzajem choroby oraz fazą rozwoju.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety środka Polyversum WP marki Target, nie mogło zabraknąć go w ofercie Gardenowo. Sprzedajemy produkt w opakowaniach o pojemności 5 kg, co w zupełności wystarcza do uprawy amatorskiej i ochrony trawników oraz roślin w przydomowych ogrodach.

Nie przegap okazji.
Zapisz się do naszego newslettera.